Rozchodniaczek: Projektowanie kuchni na postapokaliptycznych pustkowiach, strach w abonamencie i bunkier

Strona głównaRozchodniaczek: Projektowanie kuchni na postapokaliptycznych pustkowiach, strach w abonamencie i bunkier
05.04.2016 20:00
Rozchodniaczek: Projektowanie kuchni na postapokaliptycznych pustkowiach, strach w abonamencie i bunkier
Bartosz Stodolny
Bartosz Stodolny

Skoro dziś wtorek, to do piątku jeszcze trochę czasu. Pocieszcie się zatem dzisiejszym Rozchodniaczkiem.

bEINGBXF

Witam was w ten ciepły (przynajmniej w Warszawie), spokojny wieczór. Dziś Rozchodniaczka rozlewam ja, zatem zapraszam do lektury przy kolacji.

Dead Space w EA Access

Dobrych klasyków nigdy za wiele. Do abonamentowej usługi EA Access na Xboksie One zawitał właśnie pierwszy Dead Space! Oczywiście posiadacze konsoli Microsoftu zagrają w niego w ramach Programu Wstecznej Kompatybilności. Co ciekawe, gra jest też dostępna w kwietniowym Games With Gold, co prawda na X360 i tylko przez pół miesiąca, ale grający na XOne również mogą ją pobrać dzięki wstecznej kompatybilności.

bEINGBXH

IKEA też zrobiła swoją „grę” na wirtualną rzeczywistość

Okej, na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się głupi, ale kto powiedział, że VR to tylko gry? Przecież gogle pokroju Oculusa czy HTC Vive świetnie sprawdzą się przy projektowaniu kuchni. Przynajmniej łatwiej wszystko sobie zwizualizować. Aplikację pobierzecie za darmo ze Steama.

IKEA VR Experience - A Way to Experience a Kitchen in your own Home!

Swoją drogą ciekawe, czy niebawem zobaczymy gogle od szwedzkiego producenta puzzli 3D? Pewnie w zestawie będzie lutownica…

bEINGBXN

Mural Superhota kończy swój żywot

Pamiętacie bardzo fajny mural Superhota w Łodzi? To już go nie ma. W zasadzie to prawie nie ma, bo ktoś nagle stwierdził, że fajnie będzie mieć drzwi…

Nowy firmware zagości na PlayStation 4 już jutro

Wśród nowości znajdziemy takie innowacje, jak między innymi możliwość stania się „niewidocznym” dla znajomych, kalendarz, dzięki któremu łatwiej będzie organizować wspólną rozgrywkę, opcje powiadomień, kiedy znajomy jest online i możliwość sprawdzenia, w co grają znajomi. Jednak najważniejszą funkcją jest Remote Play umożliwiający streamowanie gier z PS4 na PC albo MACa. Problem w tym, że w przypadku pecetów nie obsługuje on Windowsa 7, a najwyższa dostępna rozdzielczość to 720p. Z niecierpliwością czekam na komentarz fake’owego Kaza Hirai.

326810402703693866

Pierwsza Zelda w przeglądarce

bEINGBXO

Dwóch gości, Scott Lininger i Mike Magee, przerobiło pierwsze trzy poziomy Legend of Zelda na voxele i udostępnili grę za darmo w przeglądarce. Na razie całość działa z pewnymi błędami, ale autorzy zapewniają, że je naprawią i będą dodawać kolejną zawartość. Przynajmniej dopóki Nintendo nie napuści na nich swoich prawników.

326810402703890474

Starbound wychodzi z Early Access

Wypadałoby po ponad dwóch latach i słabej polityce aktualizowania gry. Patch 1.0 przyniesie między innymi osiem misji fabularnych, zmiany w systemie craftingu, ulepszony multiplayer, bardziej zróżnicowane planety i obsługę Warsztatu Steam. Z pełną listą nowości możecie zapoznać się tutaj. Patch pojawi się Wkrótce™, ale to nie koniec rozwoju Starbound, bo autor zapowiada kolejną zawartość w przyszłości.

326810402704087082

The Bunker, czyli horror z prawdziwymi aktorami

bEINGBXP

Myślałem, że szalone lata 90 mamy już za sobą, tymczasem nadal są ludzie chcący robić gry z "żywymi aktorami". Akcja The Bunker rozgrywać się będzie w... no w bunkrze, a bohater ma być ostatnim człowiekiem, któremu udało się przeżyć w schronie po tym, jak świat pogrążył się w wojnie atomowej. Przez ostatnie lata zajmował się tym, czym zajmuje się samotny człowiek zamknięty pod ziemią w betonowym pomieszczeniu, aż nagle włączył się alarm...

The Bunker Video Game - Official Trailer

Na razie nie wiemy nic więcej o fabule, czy nawet sposobie sterowania, choć podejrzewam, że będzie to coś na zasadzie Silent Steel z 1995 roku. Całość to po prostu film, a akcja co jakiś czas jest wstrzymywana, żebyśmy mogli dokonać wyboru. Za grą stoją osoby pracujące wcześniej przy takich tytułach jak Wiedźmin 3, czy SOMA, także kto wie, może faktycznie coś z tego będzie? Swoją drogą ciekawe, czy tego typu gra nie padnie "ofiarą" Let's Playerów?

DLC Wasteland Workshop do Fallouta 4

bEINGBXQ

Dodatek będzie kosztował 5 dolarów i wprowadzi do gry nowe dekoracje, rośliny, cement (widać to ważne), pułapki i możliwość tresowania zwierzaków złapanych na pustkowiach. W mieszankę Boba Budowniczego i postapokaliptycznego Asha Ketchuma pobawimy się już 12 kwietnia. A dziś trailer:

Siły wymyślać czerstwych dowcipów kończących Rozchodniaczka nie miał dziś

Bartek Stodolny

Udostępnij:
bEINGBYD