Rozchodniaczek: Między dobrem, złem, obiema wojnami światowymi i Białymstokiem

Strona głównaRozchodniaczek: Między dobrem, złem, obiema wojnami światowymi i Białymstokiem
27.09.2016 21:12
Rozchodniaczek: Między dobrem, złem, obiema wojnami światowymi i Białymstokiem
Bartosz Stodolny
Bartosz Stodolny

A do tego Kaczor podlany cywilizacyjnym sosem. Kazimierz Kaczor. Pan Kazimierz Kaczor, znaczy się.

Gry retro, fantastyka i e-sport zawitają do Białegostoku

Byłem kiedyś w Białymstoku zimą i zszokowało mnie, że są w Polsce miejsca, w których samochód może zamarznąć od środka. Ale ja nie o tym, bo już w listopadzie do miasta zawita impreza East Games United organizowana przez agencję Galaktus i stowarzyszenie "Sokrates". W planach między innymi pokazy gier retro, planszówki, karcianki i turnieje e-sportowe w CS: GO, League of Legends, StarCrafta 2, Fifę 2017 i Street Fightera V. Ponadto na imprezie pojawi się też kilku wydawców, a wśród nich: SteelSeries, Trust Gaming, ROCCAT, Ravcore i cdp.pl. Impreza odbędzie się w dniach 19 i 20 listopada na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

326801849779050538

Czyżby w końcu coś ruszyło się z Beyond Good and Evil 2?

Ponad rok temu doszły nas niepokojące wieści dotyczące powstawania gry, ale patrząc na Instagrama Michela Ancela, czyli człowieka odpowiedzialnego za pierwszą część, można w przyszłość patrzeć optymistycznie.

Chcecie wiedzieć, co o Civilization VI myśli Kazimierz Kaczor?

To proszę bardzo:

Kazimierz Kaczor - wrażenia z gry Civilization VI.

Młodszym czytelnikom, którzy niekoniecznie muszą wiedzieć, o co chodzi, spieszę z wyjaśnieniem, że dawno, dawno temu był w TVP taki program "Joystick". Traktował on o grach wideo, a stałym elementem były właśnie recenzje przeprowadzane przez Kazimierza Kaczora. Aż się łezka w oku zakręciła staremu człowiekowi...

Joystick - Kazimierz Kaczor - Privateer

Konsolowy XCOM 2 ze zwiastunem premierowym

Gra na pececie dała czadu, czy podobnie będzie na konsolach? Dowiemy się już 30 września.

Oficjalny zwiastun premierowy XCOM 2 na konsole

Podobnie jak konsolowy Vermintide

Ta gra jest po prostu dobra. Nie wybitna, nie nowatorska, tak po ludzku - dobra. Jest jakaś pierwotna przyjemność w tłuczeniu hord nacierających na czterech śmiałków Skavenów. W każdym razie, już 4 października gra spróbuje swoich szans na konsolach, funkcji cross-play na razie nie będzie, ale posiadacze PS4 i Xboksów One dostaną w wydaniu wszystkie dotychczasowe DLC. Tymczasem zwiastun:

Warhammer: End Times - Vermintide | Console Release Trailer

Yakuza 0 też ze zwiastunem, choć nie premierowym

Gdyby dzisiejszego Rozchodniaczka pisał Adam, wielki fan Yakuzy, zapewne dowiedzielibyście się wielu ciekawostek o tym prequelu. Piszę go jednak ja, który w życiu nie grał w żadną część, więc tylko wkleję materiał i wspomnę, że całkiem fajnie to wygląda.

Yakuza 0 | Kazuma Kiryu

Przy okazji Sega pokazała też zawartość edycji kolekcjonerskiej.

W sumie przydałby mi się nowy wizytownik. Adaś, jak kupisz to odsprzedasz?

A zwiastun kampanii w Battlefield 1 wygląda naprawdę apetycznie

Bardzo bym chciał, żeby tym razem DICE nie potraktowało tego elementu po macoszemu. Multi w BF-ie jest świetne, a beta zachęciła mnie do kupna gry, ale trochę brakuje mi ciekawego "single'a".

Battlefield 1: Zwiastun trybu kampanii

Skoro był BF, to pora na CoD-a. World at War jest już dostępny w ramach wstecznej kompatybilności dla Xboksa One

Ostatni drugowojenny Call of Duty dołączył tym samym do "dwójki", "trójki" i pierwszego Black Opsa. Przypominam, że w przypadku wstecznej kompatybilności w microsoftowym wydaniu wystarczy posiadać płytę z grą, by móc się nią cieszyć. Nie trzeba kupować jej ponownie. Ale jeśli gry nie macie, to spokojnie - kupić też się da.

Rozchodniaczka polewał, tym razem już zdrowy i w pełni sił,

Bartek Stodolny

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)