Rozchodniaczek: Koniec Dust 514, ładne zwiastuny i staże u autorów Wiedźmina

Rozchodniaczek: Koniec Dust 514, ładne zwiastuny i staże u autorów Wiedźmina

Rozchodniaczek: Koniec Dust 514, ładne zwiastuny i staże u autorów Wiedźmina
Maciej Kowalik
03.02.2016 19:59, aktualizacja: 10.02.2016 08:41

W bonusie kilka statystyk The Witness oraz duchowy spadkobierca Rollcage. Gotowi?

Zacznijmy od oferty płatnych staży w CD Projekt RED. Macie jeszcze chwilę, by popracować nad CV i portfolio:

30 maja serwery Dust 514 zostaną wyłączone i jeden z najambitniejszych projektów ostatnich lat przejdzie do historii. W teorii pomysł wyglądał rewelacyjnie pozwalając gigantycznej społeczności zgromadzonej wokół EVE Online na bezpośredni udział w bitwach toczących się na powierzchniach planet. W praktyce nie było to aż tak emocjonujące i potencjał nie został chyba wykorzystany. Choć CCP przyznało, że gra, która w 2011 roku pojawiła się w formie bety, w minionym roku zaczęła przynosić zyski. Ogólny pomysł na Dust 514 będzie kontynuowany w kolejnym projekcie. Też będzie to FPS, ale tym razem trafi on na PC. Więcej szczegółów mamy poznać w kwietniu.

Pamiętacie, że już 9 lutego zagramy w Firewatch? Studio Campo Santo postanowiło przypomnieć nam o tym czterema krótkimi filmikami, które sprawią, że klimat gry będzie wylewał się z Waszych ekranów. Kapitalnie to wygląda.

Firewatch: Ambience

Jon Blow pochwalił się kilkoma liczbami dotyczącymi sprzedaży The Witness. Dzięki temu wiemy, że zarobki z premierowego tygodnia biją na głowę kwotę jaką Braid zarobił w trakcie całego pierwszego roku sprzedaży. Ponad 100 tysięcy fanów łamania sobie głowy wygenerowało ponad 5 milionów dolarów przychodu brutto. The Witness sprzedaje się równie dobrze na PS4 co na PC. A następne platformy są w planach. Blow zmienił śpiewkę. Ostatnio twierdził, że nie myśli o wersji na Xboksa One. Dziś pisze na blogu, że poważnie rozważane są edycje na iOS, Androida, Xboksa One oraz OSX.

Czym byłaby środa bez kolejnej porcji promocji w PS Store i Xbox Game Store? W obu sklepikach dominują przeceny na gry Electronic Arts. Taniej kupimy m.in. Star Wars Battlefront (PS4: 144,50 zł/X1: 145 zł), Need for Speed (PS4: 107,59 zł/X1: 95,37 zł) oraz nowsze i starsze Battlefieldy. W PS Store przez tydzień można też kupić Just Cause 3 w cenie 189 złotych, co jednak trudno rozpatrywać w kategoriach rewelacyjnej oferty. Dragon Age Inkwizycja za 67 zł (PS4) lub 60 zł (PS3) brzmi lepiej.

Na Xboksie One w ramach Deals With Gold za mniej niż stówkę kupimy m.in. Ryse: Legendary Edition (99,50 zł) i Watch Dogs Complete Edition (94 zł).

Jest też nowy zwiastun epizodycznego Hitmana.

Hitman - World of Assassination PL

W temacie bety nic się nie zmienia. Będzie dostępna na PS4 w dniach 12-14 lutego, a potem na PC w dniach 19-21 lutego.

Kojarzycie futurystyczne wyścigi Rollcage? Jeśli tak, to rzućcie okiem na Grip, które wylądowało niedawno na Steamie. Autorzy nie wstydzą się inspiracji. Szkoda, że to dopiero Wczesny Dostęp. Na tym etapie zabawa kosztuje 16 Euro.

GRIP - Early Access Launch Trailer

Zakończmy czymś dla fanów taktycznych erpegów. Wydaje mi się, że Rainow Moon przeszło przez poprzednią generację niedocenione. Autorzy chwalili się ponad milionem pobrań na PS3 i Vicie, ale nie kojarzę zbyt wielu zachwytów. Szkoda, bo choć sam w niej gdzieś utknąłem to w warstwie strategicznej była to bardzo kompetentna gra. 17 lutego zagramy na PS4, z lepszymi dialogami i krótszymi loadingami. Gra ma kosztować 15 Euro, ale posiadacze poprzedniej wersji dostaną 50-procentową zniżkę.

Rainbow Moon PS4™ Trailer

I to tyle na dzisiaj.

Miłego wieczoru życzy Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)