Rozchodniaczek: Call of Battlefield: Dawn of Prey Special Edition

Rozchodniaczek: Call of Battlefield: Dawn of Prey Special Edition

Rozchodniaczek: Call of Battlefield: Dawn of Prey Special Edition
Bartosz Stodolny
11.10.2016 20:23

W jednym Rozchodniaczku znalazło się miejsce zarówno dla Battlefielda 1, jak i Call of Duty: Infinite Warfare. Poza tym jak zawsze, trochę wszystkiego.

Skoro Microsoft i Sony potrafią czasem darzyć się sympatią, to czemu nie spróbować połączyć dwóch największych rywali wśród FPS-ów? Zaczniemy jednak od nieco lżejszego tematu.

StarCraft II w wersji kreskówkowej? Poproszę!

Kojarzycie studio Carbot Animations? Słynie ono przede wszystkim z parodiowania gier Blizzarda, a najbardziej z serii StarCrafts. Po tym, jak pomysł się przyjął, twórcy postanowili iść krok dalej i przygotować modyfikację zmieniającą grafikę w grze na kreskówkową. Jak wyszło? Zobaczycie na poniższym zwiastunie:

StarCrafts Mod Release Date Trailer

Moda możecie już pobierać wpisując w StarCraft II Arcade: "Star Crafts Mod". Jest on dostępny za darmo i nie wymaga pełnego StarCrafta II. Nie zagracie z nim w mecze rankingowe, ale spokojnie możecie bawić się ze znajomymi, albo w potyczkach z komputerem.

Morgan też była kobietą!

A przynajmniej ta z Prey. Tego Prey, który będzie innym Preyem, niż ten dawno zapomniany Prey. W każdym razie, będziemy mogli wybrać płeć naszego bohatera. Przypominam, że premiera w 2017 roku na PS4, XOne i PC.

Prey – Official Gameplay Trailer - Version 2 | Another Yu

Skyrim Special Edition ozłocony

Ile wart jest dziś status "Gold" pięknie pokazuje przykład No Man's Sky, ale dla nas istotna jest inna informacja. Wraz ze złotem pojawiły się też oficjalne wymagania sprzętowe podrasowanego Skyrima. Tragedii nie ma, choć są one wyższe niż w przypadku "staruszka", co zresztą nie powinno dziwić. A prezentują się tak:

Wymagania minimalne:

  • Windows 7/8.1/10 w wersji 64-bitowej
  • Procesor Intel i5-750/AMD Phenom II X4-945
  • 8GB RAM
  • Nvidia GTX 470 1GB/AMD HD 7870 2GB
  • 12 GB wolnego miejsca na dysku

Wymagania zalecane:

  • Windows 7/8.1/10 w wersji 64-bitowej
  • Procesor Intel i5-2400/AMD FX-8320
  • 8GB RAM
  • Nvidia GTX 780 3GB/AMD R9 290 4GB
  • 12 GB wolnego miejsca na dysku

Skyrim Special Edition pojawi się 28 października na pecetach i konsolach obecnej generacji. Warto dodać, że te drugie również dostaną mody.

Skoro beta Call of Duty: Infinite Warfare startuje już 14 października...

... to pora na zwiastun ją reklamujący:

Call of Duty: Infinite Warfare - Multiplayer Beta Trailer | PS4

Pierwsi, właśnie 14.10, zagrają posiadacze PlayStation 4. Obóz Xboksa One będzie musiał poczekać do 21 października, a pecetowcy w ogóle się nie doczekają. No trudno, ja i tak w tym roku jestem #TeamBattlefield. Zresztą w poprzednich też byłem.

Jasny gwint! Lewiatany w Stellaris wyglądają świetnie!

I jeszcze mają datę premiery. Pierwszy z fabularnych dodatków do tej genialnej strategii 4X od Paradoksu pojawi się już 20 października w cenie 10 dolców. Wspominałem już o lewiatanach?

326801279573059863

Poza samym DLC gra doczeka się też kolejnego patcha, zatytułowanego Heinlein. Ten będzie dostępny dla wszystkich, niezależnie od tego, czy kupią dodatek. Wśród zmian dostaniemy między innymi: funkcję automatycznej eksploracji, punkty zbiórki dla floty, interfejs do planowania swojej ekspansji, zupełnie przeprojektowany system strategicznych surowców czy bystrzejszych gubernatorów w sektorach.

Pokemon Go też dostało patcha

Wśród zmian na przykład premie za łapanie Pokemonów tego samego typu, możliwość zabrania sześciu stworków na trening w "gymie", poprawione odświeżanie przebytych kilometrów i skrócenie animacji ewolucji potworków. Drobnych poprawek tekstu nie odnotowano.

[fbpost url="post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FPokemonGO%2Fposts%2F991006684379223&width=500" width="500" height="251"]

Gracie jeszcze? Ja już jakiś czas temu dałem sobie spokój, ale wrócę jak tylko pojawi się tryb PvP.

Kolejne rozdziały "Opowieści Wojennych" w Battlefield 1

Były już dwa, o tutaj, teraz pora na kolejne trzy. Coraz lepiej to wygląda i wydaje mi się, że podzielenie kampanii na kilka opowieści z różnymi bohaterami może się sprawdzić.

Battlefield 1 War Stories: Nothing Is Written

Battlefield 1 War Stories: Through Mud and Blood

Battlefield 1 - "Avanti Savoia" Teaser Trailer

A wy w tym roku #TeamBattlefield czy #TeamCOD?

Wybieracie się do kina na filmowego Asasyna?

Nawet mi się zrymowało, ale ja nie o tym. Otóż jeśli wybierzecie się na seans, to zarezerwujcie sobie ponad dwie godziny życia. Konkretnie to 120 minut na film i klasycznie z pół godziny na reklamy przed nim. Ciekawe jak to wyjdzie? Ogólnie jestem sceptycznie nastawiony do filmowych adaptacji gier wideo (Uwe Boll, pamiętamy!), ale "Warcraft: Początek" nie był taki zły, jak ludzie go malowali. Nie rozumiem tylko, dlaczego filmowy Assassin's Creed ma rozgrywać się przede wszystkim w teraźniejszości...

Assassin's Creed Starring Michael Fassbender | Official HD Trailer #1 | 2016

Na koniec natomiast mój ulubiony typ informacji

Jako certyfikowana, redakcyjna kurtyzana "Czterdziechy" mam zaszczyt poinformować was, drodzy gracze, że data premiery Dawn of War III została ustalona na 30 kwiecień 2017 roku. Oznacza to, że jeszcze nieco ponad sześć miesięcy i będzie można łoić skóry xeno ścierwu i heretykom. Jeszcze raz wrzucę ten genialny zwiastun sprzed paru miesięcy:

Dawn of War III – Announcement Trailer

A jeśli nie możecie się doczekać, to podczas startującego już w ten czwartek Warsaw Games Week, poza szeregiem innych atrakcji, będzie można pograć chwilę we wczesną wersję tego RTS-a.

Próbując zapanować nad zwieraczami, bo znowu zobaczył coś z "Czterdziechy", Rozchodniaczka polewał,

Bartek Stodolny

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)