Rok 2019 był dla Pokemon GO bardziej niż udany

Mimo trzech lat od premiery, produkcja Niantic dalej przynosi gigantyczne zyski.

Rok 2019 był dla Pokemon GO bardziej niż udany
Bartosz Witoszka

10.01.2020 11:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O produkcji Niantic nie mówi się co prawda tak wiele, jak miało to miejsce latem 2016 kiedy to pokemonowy szał ogarnął (prawie)wszystkich, a kieszonkowe można było znaleźć nawet w lodówce, ale to nie znaczy, że gra trzyma się przez to gorzej. Jakiś czas temu pisałem dla Was o najlepiej zarabiających grach sierpnia ubiegłego roku i w segmencie mobilnym królował Pokemon GO, który wygenerował rekordowo duże przychody – mowa o aż 176 milionach dolarów pochodzących z mikrotransakcji.

Okazuje się jednak, że nie tylko sierpień była dla gry rekordowy, a cały rok 2019. według raportu przygotowanego przez Sensor Tower, przez ostatnie 12 miesięcy Pokemon Go zarobiło 894 milionów dolarów, co stanowi najwyższy przychód w historii tego tytułu. Dla porównania – w roku premierowym (pamiętajmy, że gra miała premierę dopiero w lipcu) tytuł wykręcił zawrotne 832 miliony zielonych i po dużym spadku w roku 2017 (raptem 589 milionów), pokemony ponownie wskoczyły na właściwe tory (te z ósemką z przodu) generując przychód w wysokości 816 milionów dolarów.

Obraz

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpokemonpokemon go
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.