Rockstar sprzedał ponad 234 miliony gier z serii Grand Theft Auto i Red Dead Redemption

Rockstar sprzedał ponad 234 miliony gier z serii Grand Theft Auto i Red Dead Redemption
marcindmjqtx

22.08.2015 11:06, aktual.: 05.01.2016 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

GTA stało się trzecią najlepiej sprzedającą się serią w historii.

Na ten oszałamiający wynik złożyło się 220 000 000 egzemplarzy gier spod znaku Grand Theft Auto, co uczyniło ją trzecią najlepiej sprzedającą się serią gier w historii (wyprzedza ją tylko Mario z 509 milionami i Pokemony z 270 milionami). Największa zasługa należy oczywiście do GTA V, które rozeszło się w liczbie 54 milionów sztuk. Dzięki temu zdobyło ono zaszczytny tytuł najlepiej sprzedającej się, niedostępnej w zestawie gry w historii. Tak, w ogólnym rozrachunku wyprzedza ją Minecraft oraz Wii Sports, ale obydwa te tytuły napędza niska cena i nieprzerwanie dostępne zestawy z konsolami.

Natomiast Red Dead Redemption może pochwalić się obecnością w domach 14 milionów graczy. Co jakiś czas pojawiają się plotki, jakoby Gwiazdy Rocka pracowały nad jej kolejną odsłoną, ale wciąż nie ma pewności czy marka zostanie kontynuowana.

Podane wyżej liczby nie są dziełem jakichś pseudo wyliczeń, ale całkowicie wiarygodną informacją. Podzieliło się nimi samo Take-Two - wydawca Rockstar Games - w specjalnym dokumencie przygotowanym dla obecnych i potencjalnych udziałowców.

[Źródło: GamingBolt]

Oskar Śniegowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)