Rock Band 4 oficjalnie zapowiedziane na PS4 i Xboksa One

Rock Band 4 oficjalnie zapowiedziane na PS4 i Xboksa One

Rock Band 4 oficjalnie zapowiedziane na PS4 i Xboksa One
marcindmjqtx
05.03.2015 14:50, aktualizacja: 05.01.2016 15:11

Zagramy jeszcze w tym roku, a gra obsłuży zarówno nowe jak i stare instrumenty. Są też inne dobre wiadomości.

Kompatybilność z instrumentami z poprzednich gier to ważna sprawa. Ale moim zdaniem Rock Band 4 nie miałby szans na przyciągnięcie uwagi graczy, gdyby Harmonix kazało nam płacić jeszcze raz za te wszystkie kawałki, które już raz kupiliśmy. No więc nie będzie kazało. Zaimportujemy całą dotychczasową muzyczną bibliotekę z PS3 czy Xboksa 360.

Jest jednak pewien haczyk. Przeniesiemy ją tylko w obrębie konsol tej samej firmy - z 360 na Xboksa One, z PS3 na PS4. Wiem, też mnie to wkurza, ale jest mała nadzieja, że może uda się coś z tym zrobić. Tyle, że wymagałoby to porozumienia firm, na które Harmonix nie ma wpływu:

fot. http://forums.harmonixmusic.com/discussion/257486/were-ready-for-our-encore-rock-band-4-coming-2015

Tak naprawdę nie wiemy jeszcze, co ma być najważniejszą zmianą w "czwórce". Ponoć ma stawiać mocniej na element "band" czyli współpracę zespołu. Przedstawiciele studia mówią, że w tej chwili nie myślą o grach z 6,7 czy 8 w tytule. Chcą, żeby Rock Band 4 był grą na generację. I pewnie platformą do sprzedaży piosenek na długie lata.

Chciałem zakończyć ten wpisem dramatycznym pytaniem o to, kto aktualnie jest w posiadaniu mojej plastikowej perkusji i równie plastikowych gitar, ale przypomniałem sobie, że w Rock Bandy grałem na Xboksie 360, a teraz siedzę na PS4. Więc to akurat już nieważne. I tak bardzo się cieszę z powrotu Rock Band. Bez gier muzycznych było trochę nudno.

Premiera jeszcze w tym roku na X1 i PS4. Sorry, Nintendo.

[źródło: GI]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)