Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Ritual - bardzo dziwny Dziki Zachód

Strona głównaRitual - bardzo dziwny Dziki Zachód
24.04.2018 16:22
Ritual - bardzo dziwny Dziki ZachódRitual - bardzo dziwny Dziki Zachód
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska
bDyXSofG

Krakowskie studio pracuje nad nową grą - tym razem rzecz dzieje się na dalekim zachodzie.

bDyXSoeZ

Studio iFun4All (Serial Cleaner) wypuściła niedawno teaser-trailer nowej gry Ritual.

Będzie to gra akcji w środowisku 3D, osadzona w świecie Weird West, który kojarzyć się może z takimi obrazami jak: "Logan", "Wild Wild West" ("Bardzo Dziki Zachód"), Fallout: New Vegas. Mieszanka wybuchowa i bardzo kusząca, w końcu nie mamy znowu tak wiele gier łączących klimaty westernu, powieści grozy, fantastyki naukowej i historii alternatywnej.

Teaser idealnie oddaje definicję. Drażni i pobudza apetyt, niewiele ujawnia, ale za to częstuje nas świetną muzyką. Więcej pokazują udostępnione w sieci grafiki, w tym takie, które wyglądają jak zrzuty ekranu z gry.

bDyXSofb

Głównym bohaterem Rituala jest łowca głów, który dostaje z pozoru proste zadanie - odeskortować do domu dziewczynę. Oczywiście, naraz pojawia się wiele istot, które chcą im tę podróż przerwać. Walka z nimi wymagać będzie nie tylko refleksu i zręczności, ale też tęgiej głowy. Istotne bowiem będzie używanie pułapek, wspomagających bohatera mikstur, odpowiedniej broni i amunicji. Co więcej, mapa nie będzie zwykłą płaską przestrzenią - będziemy konstruować barykady i wykorzystywać ułożenie terenu.

Dodatkowo iFun4All wykorzystało technologię real-world data (RWD), umożliwiającą wykorzystanie danych ze świata rzeczywistego tak, by miały one wpływ na rozgrywkę, czyli np. zmianę trybu dnia i nocy skorelowaną z naszym zegarem (jak to miało miejsce w Serial Cleanerze). Z punktu widzenia gracza aspekty korelacji robią wrażenie proceduralnie generowanego świata, ale tak naprawdę wiele czynników zależy od danych ze świata rzeczywistego. Chciałabym móc powiedzieć coś więcej o tej technologii w kontekście Rituala, ale musicie uzbroić się w cierpliwość.

325535714794616796
325535714794682332
325535714794747868

Gra pojawi się w drugiej połowie 2018 roku na PC, a możliwe, że później zawita też na inne platformy. Przeznaczona jest dla jednego gracza.

bDyXSofX