RIP Moonwalker

Strona głównaRIP Moonwalker
26.06.2009 01:18
RIP Moonwalker
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Michael Jackson - król muzyki POP - zmarł dzisiaj w szpitalu w Los Angeles. Plotki o złym stanie zdrowia piosenkarza było słychać od pewnego czasu, choć jego agenci i managerowie zapewniali, że wszystko jest w porządku. Ba! Planowano nawet kolejną grę wideo z jego udziałem.

bEJOreRh

W tym przypadku wiadomo było tylko tyle, że produkcją ma się zająć MJJ Productions, zaś jako platformy docelowe wymieniono PS3, PS2 i Wii. Nie jest to jednak jedyny wpływ Michaela Jacksona na naszą branżę. Inspirował on twórców gier, jak również doczekał się serii poświęconej wyłącznie jego osobie. Mowa tu oczywiście o Moonwalkerze .

Micheal Jackson użyczył swojego tanecznego i wokalnego talentu w serii gier SEGI stworzonych jeszcze w latach 90-tych. Michael Jackson's Moonwalker daje nam możliwość wcielenia się w samego muzyka i pokonania licznych przeciwników korzystając z "Magii Tańca". Historia przedstawiona w grze pochodzi z filmu o tym samym tytule, czyli opowiada jak Michael korzystając ze swoich umiejętności wyrusza by uratować porwane dziecko z rąk złego Mr. Big. Największym atutem gry były zagrane na syntezatorze muzyczne hity Króla Popu takie jak Beat It czy Smooth Criminal, które pewnie każdy z nas nadal kojarzy.

Charakterystyczna postać Michaela często też była wykorzystywana w innych produkcjach. Wystarczy wspomnieć tu Space Michaela ze Space Channel 5:

bEJOreRj

Punch Out:

Punch Out 'Michael Jackson' video  Ready 2 Rumble Boxing Round 2:

czy najnowszego (jakże beznadziejnego) Leisure Suit Larry: Box Office Bust

Taniec Voldo z Soul Calibura:

bEJOreRp

Plants vs Zombies:

326839035992168490
Udostępnij:
bEJOreSf