Riot Games pracuje nad MMO w świecie League of Legends. Czy to znana już "Odyseja"?

Riot Games pracuje nad MMO w świecie League of Legends. Czy to znana już "Odyseja"?

Riot Games pracuje nad MMO w świecie League of Legends. Czy to znana już "Odyseja"?
Źródło zdjęć: © Riot Games
Arkadiusz Stando
18.12.2020 14:01, aktualizacja: 02.03.2022 22:16

Greg "Ghostcrawler" Street potwierdził na Twitterze ważną dla fanów League of Legends. Pojawi się kolejna gra osadzona w świecie Runeterry, i będzie to długo wyczekiwane MMO.

Podczas hucznych obchodów 10-lecia League of Legends, studio Riot Games poinformowało o pracy nad sześcioma nowymi tytułami. Trzy z nich trafiły już do obiegu. Są to oczywiście Legends of Runeterra, Valorant oraz League of Legends: Wild Rift, czyli mobilna adaptacja LoL-a. Wcześniej studio zaskoczyło graczy także strategią auto-battle, dość popularnym TeamFight Tactics.

Studio Riot Games już wcześniej informowało o możliwym powstaniu gry RPG w świecie Runeterry. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o rozwoju "Ruined King: A League of Legends Story", o czym Dominik pisał w Rozchodniaczku. Tymczasem Riot trzyma więcej asów w rękawie. Wygląda na to, że deweloperzy otrzymali zielone światło do prac nad grą MMO, prawdopodobnie w stylu MMORPG.

Aha, i jak widzicie na dole tweeta, Riot szuka pracowników.

MMO w świecie League of Legends – słyszymy o tym nie od dziś

Wszystko zaczęło się w 2018 roku. 25 lipca Marc "Tryndamere" Merill, współzałożyciel Riot Games, zapytał na Twitterze, czy studio powinno wziąć się za stworzenie MMO? Cóż, jak można się spodziewać, gracze z entuzjazmem podeszli do pomysłu. Pragnę tylko przypomnieć, że dwa miesiące później, w League of Legends pojawił się nowy tryb gry.

Odyseja – pojawiła się znikąd i szybko zniknęła. Był to tryb gry zupełnie odmienny od czegokolwiek widzianego wcześniej w League of Legends. To właśnie było coś w stylu MMORPG, co prawda z bardzo ograniczoną zawartością. Pojawiły się nawet plotki, że w 2020 roku wydarzenie miało powrócić, ale niestety nic z tego.

W Odysei Do wyboru mieliśmy zaledwie kilka postaci, a wraz z kolejnym wygranym starciem, otrzymywaliśmy punkty, które można było przeznaczyć na rozwijanie umiejętności postaci. Czy to właśnie Odyseja będzie MMO, o którym mówi "Ghostcrawler"? Ja mam nadzieję, że tak.

Extraction | Odyssey Event Trailer - League of Legends

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)