Riot Forge zajmie się wydawaniem gier w uniwersum League of Legends

Riot Forge zajmie się wydawaniem gier w uniwersum League of Legends
Bartosz Witoszka

06.12.2019 12:30, aktual.: 06.12.2019 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwszy projekt nowo powstałego studia mamy zobaczyć podczas tegorocznej gali The Game Awards.

Ciężko opowiedzieć historię w grach kompetytywnych, których główną atrakcją jest konkurowanie z innymi graczami, dlatego twórcy chcąc urozmaicić nieco swoją grę tworzą tak zwane uniwersum. Dostępne postacie w takich produkcjach, nie są klasami, tylko bohaterami z własnymi poglądami, przeszłością czy charakterami. Overwatch od początku był tworzony z taką myślą i prawdopodobnie dzięki kolejnym komiksom czy animacjom (a niedługo również książkom) trzyma się tak dobrze. Oczywiście, pod względem mechanicznym i ogólnego wykonania to świetna gra, jednak znacznie prościej buduje się społeczność wokół bohaterów, w których odbiorca może zobaczyć coś więcej niż kolejnego gościa z karabinem/mieczem/łukiem.

Obraz

Według wstępnych informacji Riot Forge ma się skupić na wydawaniu gier w uniwersum League of Legends, jednak na razie nie wiadomo kto ma je tworzyć oraz o jakich konkretnie gatunkach mówimy. Oficjalna strona internetowa nie zdradza na razie zbyt wiele, jednak według Geoffa Keighley’a, który jest źródłem tej informacji, pierwsze informacje poznamy podczas The Game Awards, które odbędzie się 12 grudnia.

U Riot Games dużo się ostatnio dzieje, a zapowiedziane przy okazji obchodów 10-lecia gry nowe tytułu oraz premiera LoLa na konsole wzbudziły spore zainteresowanie fanów na całym świecie.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)