Riccitello - Nintendo potrzebuje innowacji

Riccitello - Nintendo potrzebuje innowacji11.12.2009 04:15
Riccitello - Nintendo potrzebuje innowacji
marcindmjqtx

Johna Riccitello z EA ostatnio wszędzie pełno. Tym razem ponownie narzeka na podejście Nintendo do niezależnych twórców gier (już wcześniej mówił, że przez nie gry wieloplatformowe kiepsko sobie radzą na Wii). http://polygamia.pl/Polygamia/1,101109,7239640,EA__Gry_wieloplatformowe_kiepsko_radza_sobie_na_Wii.html

Riccitello uważa, że jeśli Nintendo chce nadal dominować na rynku, potrzebuje większych innowacji.

To bardzo interesująca platforma i gry niezależnych deweloperów radziłyby sobie na niej dużo lepiej, gdyby mieli odpowiednie wsparcie ze strony Nintendo. Zawsze skupiali się na własnych grach i dopiero uczą się, jak udzielać wsparcia innym. Stwierdził też, że gdyby cena Wii spadła, platforma Nintendo mogłaby "odziedziczyć" sporą część grupy docelowej PS2. Uważa, że zrobi to pierwsza konsola, której amerykańska cena spadnie poniżej 149 dolarów. Jeśli Nintendo utrzyma obecną cenę, 199 dolarów, może ostatecznie przegrać z Sony lub Microsoftem, które niedługo otrzymają kontrolę ruchową.

Czy rzeczywiście Natal i "różdżki" sprawią, że Wii straci swoją dominującą pozycję? Na pewno może to doprowadzić do zmian na rynku gier dla niedzielnych graczy.

[via Edge]

326970308966181143
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)