Zmien skórke
Logo Polygamii

Reżyser Control opowiada o eksploracji i zagadkach

Brzmi obiecująco.

Do premiery Control zostało już niewiele czasu, więc deweloperzy odkrywają coraz więcej kart. Tym razem to reżyser gry, Mikael Kasurinen, zdradził nieco sekretów. Na blogu PlayStation możemy przeczytać kilka wypowiedzi pracownika, z których wynika, że zagadek w tytule nie zabraknie.

Gra ma więcej zagadek niż kiedykolwiek zrobiliśmy. Po prostu chcemy stworzyć dla graczy przygodę ze światem pełnym tajemnic i cudów, z nagrodami do znalezienia i wiedzą do odkrycia.

Mikael zaznacza, że stworzenie zagadek musiało pasować do świata produkcji, dlatego ich zrobienie nie było łatwe – zwłaszcza w przypadku gry akcji. Wydaje się jednak, że nie ma powodów do obaw, ponieważ wielokrotnie zostały sprawdzone. Pokuszono się nawet o ich różnorodność. Niektóre są oparte na elementach narracyjnych, a niektóre na mechanice i fizyce produkcji.

Dalej czytamy, że twórcy chcieli stworzyć świat, w którym gracze nie przestaną odnajdywać nowych miejsc. Wygląda więc na to, że poszukiwacze zaginionych skarbów będą mieć ręce pełne roboty i niemałe trudności.

Musieliśmy zaakceptować fakt, że stworzymy wiele fajnej treści, której nigdy wielu nie odkryje. To właśnie sprawi, że ludzie spędzą w świecie gry więcej czasu.

Control nie zaoferuje nowej gry plus po ukończeniu głównego wątku, dlatego wydaje się, że Remedy chce dać jak najwięcej już przy pierwszym uruchomieniu tytułu. A mnie to cieszy, ponieważ rozgrywka wygląda na intensywną i pełną wrażeń.

Pozostaje się radować ze względu ozłocenia produkcji. Wierzę coraz bardziej, że będziemy mieć do czynienia z bardzo dobrą grą. A jak jakimś cudem zawiodą 27 sierpnia, mam jeszcze Alana.

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
frogger
Użytkownik

Jak dla mnie z kolei ta gra nie wygląda na nic szczególnego. Jest całkiem ładna ale fragmenty rozgrywki które widziałem wyglądają dość schematycznie i nie zaskakują niczym nowym. Może zagadki i eksploracja będą ciekawe(oby),na ten jednak moment nie zamierzam tego kupować.

Popularne wpisy

Popularne Gry