Rewelacyjne darmowe gry w sieciowych usługach konsol (i MGS V nie jest najlepszą z nich)

Rewelacyjne darmowe gry w sieciowych usługach konsol (i MGS V nie jest najlepszą z nich)

Rewelacyjne darmowe gry w sieciowych usługach konsol (i MGS V nie jest najlepszą z nich)
27.09.2017 19:41, aktualizacja: 27.09.2017 22:21

W tym miesiącu prawdziwe perełki zarówno na PlayStation Plus jak i Games with Gold.

Rzadko kiedy zdarza się już, żeby temat "darmowych" gier na PS Plus / Xbox Live był tak ekscytujący, żeby zasługiwał na osobną notkę. A już szczególnie taką, którą piszę po wcześniejszym włamaniu się do Rozchodniaczka, już napisanego przez Adama i stwierdzeniu "nie Adam, napiszę o tym osobną notkę". Ale kiedy ktoś "daje" MGS-a V, to wiadomo, że coś się dzieje.

(Tak, wiem, że nikt tu nic nie "daje" i nic nie jest "za darmo", za te usługi się płaci, a to, że oferowane są w ich ramach gry, a nie tylko granie multiplayer, jak niegdyś, jest jedynym powodem, dla którego da się z nimi jakoś żyć. Dlatego dałem te sformułowania w cudzysłowy. Nie czepiajcie się, chory jestem i czuję się fatalnie).

[Official] MGSV:TPP LAUNCH TRAILER | METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN (EU) PEGI [KONAMI]

Abonenci PlayStation Plus pobiorą w październiku w ramach usługi grę Metal Gear Solid V. Pod względem samej frajdy, którą daje rozgrywka i rządzące nią systemy, bez wątpienia absolutny król wśród skradanek.

Wiele można tej grze zarzucić, fabularnie kuleje, jest rozczarowaniem dla fanów serii, ale rety, jak dobrze się w nią gra! Chyba nawet bardziej można ją polecić tym, którzy dotychczas krzywo patrzyli na MGS-y - mało tu Kojimowego bełkotu, dużo symulacji, reaktywności i wielkiej piaskownicy, w której jedna misja nigdy nie przebiega dwa razy tak samo.

Poza tym na PS Plus "dostaniecie" w tym miesiącu:

  • Amnesia: Collection (PS4)
  • RIGS: Mechanised Combat League (PS VR)
  • That's You (PlayLink)
  • Monster Jam Battlegrounds (PS3)
  • Hustle Kings (PS3)
  • Hue (PS Vita i PS4)
  • Sky Force Anniversary (PS Vita i PS4)

Amnesia: Collection - Announcement Trailer | PS4

A nie jest to nawet najlepsza gra, jaką będzie można zgarnąć w tym miesiącu w ramach konsolowych usług sieciowych! Bo to, co dostępne będzie na Xboksie, sprawia, że klaszczę w rączki jak mała dziewczynka w nadziei, że oferta Microsoftu pomoże w zakopaniu wreszcie i na dobre szkodliwych i negatywnych opinii na temat Gone Home.

Bo Gone Home to arcydzieło gatunku, który wciąż jeszcze bywa krzywdząco nazywany "symulatorami chodzenia". Narracyjna gra, kreśląca swoją historię w sposób, który jest możliwy wyłącznie w tym medium. Pozwalająca graczowi poznawać ją we własnym tempie, ustawiając pewne rzeczy na scenie i licząc na jego inteligencję i wrażliwość podczas ich odkrywania.

Najczystsza i właśnie najbardziej interaktywna z tego typu produkcji, bo nic nie wciskająca odbiorcy na siłę do gardła. Triumf designu i innowacyjności w sposobie prowadzenia narracji.

Zazdroszczę tym, którzy nie mieli jeszcze okazji i serdecznie polecam wszystkim. Jeżeli macie choć odrobinę serca, powinniście wyjść z całego doświadczenia bogatsi. A nawet jeżeli nie, to z pewnością intelektualnie pobudzeni.

Gone Home - Launch Trailer

Gone Home dostępne będzie w Games with Gold przez cały październik. Poza tym abonenci Xbox Live "dostaną":

  • The Turing Test (Xbox One, 16.10 - 15.11)
  • Rayman 3 HD (Xbox 360, 1.10 - 15.10)
  • Medal of Honor: Airborne (Xbox 360, 16.10 - 31.10)\

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)