Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Rev, czyli jak to jest odpowiadać za stadko pikselowych lisków

Strona głównaRev, czyli jak to jest odpowiadać za stadko pikselowych lisków
18.03.2020 13:30
Rev, czyli jak to jest odpowiadać za stadko pikselowych lisków
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka
bDKeExMC

Słodkie to to i urocze. A jednocześnie jakie brutalne!

bDKeExLV

Jeśli zasugerowaliście się tytułem oraz zajawkę, i kliknęliście tutaj z myślą, że znajdziecie tu grę edukacyjną, to muszę Was z wyprowadzić z błędu. Rev od duetu Faxdoc i NostalgiaTree, choć wygląda niczym gra, którą będzie można pokazać naszym dzieciom, w rzeczywistości ukazuje brutalne realia współczesnego świata.

Prawo dżungli, gdzie silni pozostają silni i “zjadają” słabszych nie jest oczywiście czymś nowym, a sama gra nie analizuje problemów współczesnego świata, jednak obecnie różne dzieła kultury (nawet tej popularnej) mają często n-te dna. W końcu po tym, jak ukazało się Spec Ops: The Line nie można być już niczego pewnym.

Wróćmy jednak do tego Rev, zanim ta dygresja skręci w jakiś dziwny kierunek. No więc mamy swoje stadko lisów, które wraz z postępem zabawy możemy rozwijać na dwa różne sposoby – albo będziemy zwiększać siłę i wytrzymałość pojedynczych osobników, albo postawimy na ilość, co znacznie ułatwi polowania. Wiąże się to jednak z konsekwencjami, bo im więcej lisków, tym częściej trzeba się będzie martwić o pożywienie. Z kolei postawienie na silnych osobników będzie się wiązać z częstszymi konfliktami wewnątrz grupy, bo każdy będzie chciał być samcem – tudzież samicą – alfa.

bDKeExLX

I tak źle i tak niedobrze, a same polowania również do najprostszych nie należą. Szarża na jelenia nie skończy się zbyt dobrze, bo ten szybko usłyszy odgłosy łamanych gałązek, dlatego lepiej postawić na powolną obserwację i skradanie. Ale hej – nikt Wam nie broni uganiać się za zwierzyną przez pół lasu.

Pierwsze jednak, co rzuca się w oczy to całkiem niezły pixel art i sielankowa atmosfera, przypominająca nam, że wiosna już tuż tuż. A wiecie, co jest najlepsze? Rev dostępne jest za darmo na itch.io i zajmuje raptem 5 MB. Tak więc jak siedzi w domu z powodu koronawirusa i nie macie, co robić, to polecam po grę sięgnąć. Malutka, króciutka i przesłodka – czego chcieć więcej?

Bartek Witoszka

bDKeExMT