Retro City Rampage podobno wyjdzie wkrótce - na razie mamy tylko wideo z PS Vita

Retro City Rampage podobno wyjdzie wkrótce - na razie mamy tylko wideo z PS Vita22.05.2012 17:19
Retro City Rampage podobno wyjdzie wkrótce - na razie mamy tylko wideo z PS Vita
marcindmjqtx

Dwa lata temu miałem okazję w to zagrać (jeszcze na Wii) i powiem wam - wygląda niepozornie, ale jest na co czekać. To będzie świetna gra przenośna.

Retro City Rampage powstało jako 8-bitowa wariacja na temat GTA. Jednak stopniowo ewoluowało - do misji typowych dla gry gangsterskiej zaczęły dochodzić inspirowane chodzonymi bijatykami i strzelaninami z automatów, starymi wyścigami, skradankami - RCR zaczęło się rozrastać, stając się miksem wielu popularnych gier.

To typowa gra, która powstaje z potrzeby twórcy do zagrania w coś takiego. Brian Provinciano włożył w nią masę serca - rzucił pracę, by żyć za zaoszczędzone pieniądze i móc kodować przez 7 dni w tygodniu. Nad wersją na PS3 i PS Vita spędził ostatnie 3 lata. Nad wersją na Wii, która była wcześniej, spędził siedem lat. Nic dziwnego, że dłubiąc w kodzie dokładał do niej wiele rzeczy, które sam lubi i które jego bawiły. Dzięki temu w niej masę nawiązań do innych gier i rozmaitej popkultury - np. dlaczego nie wyposażyć bohatera w bioniczną rękę lub miecz świetlny albo pozwolić mu skakać postaciom po głowach.

RCR obsłuży też cross-play między PS3 a Vitą - będziecie mogli kontynuować grę z dużej konsoli na małej i odwrotnie. Wśród dodatkowych atrakcji na Vicie pojawi się symulacja ekranu od Gameboya.

Niestety Retro City Rampage nadal nie ma daty premiery - choć ma to nastąpić niedługo. Strona oficjalna twierdzi, że w maju, a sam twórca: "tak szybko jak tylko się da".

Paweł Kamiński

326923798497028375
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)