Respawn Entertainment pracuje nad grą w świecie Gwiezdnych wojen

Respawn Entertainment pracuje nad grą w świecie Gwiezdnych wojen

04.05.2016 20:12

Studio założone przez dawnych szefów Infinity Ward ogłosiło prace nad grą akcji w świecie Gwiezdnych wojen. Powstaje ona na mocy umowy, którą Electronic Arts zawarło z Disneyem.

Ostatnie tygodnie okazały się bardzo pracowite dla studia Westa i Zampelli. Dopiero co w połowie zeszłego miesiąca oficjalnie zapowiedziało Titanfalla 2, a teraz jeszcze okazuje się, że ma moce przerobowe do tworzenia w tym samym czasie drugiego tytułu. Będzie to trzecioosobowa gra akcji osadzona w świecie Gwiezdnych wojen.

Titanfall 2 Teaser Trailer – PS4, Xbox One and PC

Nad projektem czuwa Stig Asmussen, który przeszedł do Respawn Entertainment po odejściu z Sony Santa Monica w 2014 roku. W szeregach tamtego studia pracował nad trzema głównymi odsłonami serii God of War jako artysta środowiskowy, główny odpowiedzialny za stroną artystyczną gry, a także - w przypadku trzeciej części po odejściu Cory’ego Barloga - jako reżyser całej gry.

Napisał Asmussen na oficjalnej stronie Respawn Entertainment. Dodał również, że nad grą pracować będzie niewielki, ale bardzo utalentowany zespół. Podkreślił do tego, że możliwość czerpania z tak bogatego uniwersum da mu bardzo duże możliwości tworzenia.

Respawn stał się tym samym szóstym współpracującym z Electronic Arts studiem, które tworzy w świecie Gwiezdnych wojen. Pozostałe to DICE (Battlefront), Bioware (Star Wars: The Old Republic), Capital Games (mobilne Star Wars: Galaxy of Heroes) oraz Visceral Games i Motive. Informacje na temat gier tworzonych przez dwa ostatnie z wymienionych studiów mamy poznać wkrótce.

Obraz

Tymczasem, również z okazji 4 maja, Microsoft dodał obie części Star Wars: The Force Unleashed do listy gier z Xboksa 360 możliwych do uruchomienia na Xboksie One w ramach wstecznej kompatybilności. W ramach oczekiwania na grę Respawn Entertainment - jak znalazł. Szczególnie, że biorąc pod uwagę CV Asmussena można się spodziewać, że ich dzieło będzie czymś podobnym (tylko, być może, lepszym).

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)