Respawn Entertainment nie pracuje aktualnie nad Titanfallem 3

Respawn Entertainment nie pracuje aktualnie nad Titanfallem 3
Bartosz Witoszka

15.05.2020 11:04, aktual.: 15.05.2020 11:25

Vince Zampella, jeden z założycieli studia, wprost przyznaje, że deweloperzy skupiają się aktualnie na rozwoju Apex Legends i pracach nad kolejną grą z serii Jedi: Fallen Order.

Tuż po premierze Apex Legends w lutym zeszłego roku, Titanfall 2 odnotował lekki wzrost popularności, a gracze przypomnieli sobie o strzelaninie z 2016 roku, która miała całkiem przyzwoitą kampanię dla jednego gracza, kilka fajnych poziomów (w tym ten z cofaniem czasu czy fabryką domów) i mechy, czyli najbardziej charakterystyczną rzecz w serii.

Gdybym był zgryźliwy, to napisałabym, że skoro tak bardzo podobała się Wam ta produkcja, drodzy gracze, to czemu w nią nie graliście i po raz kolejny wybraliście Call of Duty i Battlefielda?

Obraz

Niestety, pomiędzy opracowywaniem kolejnych aktualizacji do ciągle popularnego Apex Legends i pracami nad kontynuacją Star Wars Jedi: Fall Order, nie znalazło się miejsce dla trzeciego Titanfalla czy innej gry związanej z tą serią. Wspomina Zampella. Warto też przypomnieć, że oprócz zarządzania Respawn Entertainment, deweloper od niedawna pełni również rolę szefa DICE LA, które powstało po rozwiązaniu Danger Close (Medal of Honor: Warfighter) i dotychczas pełniło rolę pomocniczą. Jak wynika z wpisu na blogu, deweloperzy z tego studia pracują aktualnie nad VR-owym Medal of Honor: Above and Beyond, jednak nic więcej nie wiadomo o tym projekcie.

Czy Titanfall kiedyś powróci? Pewnie tak – w końcu to dalej marka, która jest w umysłach graczy i przywodzi na myśl głównie te dobre skojarzenia, więc w pewnym momencie rozsądnym rozwiązaniem będzie powrót do niej. Pomijając już względy biznesowe i marketingowe, pierwszy i drugi Titanfall były bardzo udanymi produkcjami, więc jeśli nowa gra dostanie odpowiednio dużo miłości, to na pewno pokaże, na co ją stać.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)