Resident Evil 7 z E3 wprost do Waszych konsol

Resident Evil 7 z E3 wprost do Waszych konsol
14.06.2016 05:24
Resident Evil 7 z E3 wprost do Waszych konsol
Adam Piechota
Adam Piechota

W wersji demo co prawda, ale i tak szajba.

Sony nie dawało za wygraną na swojej konferencji. Jeżeli nowy God of War mnie (i Patryka) złamał, tegoroczna data premiery The Last Guardian wbiła w ziemię, to Capcom mnie tam już zakopał. Dlatego właśnie tak bardzo namawialiśmy Was do oglądania targów na żywo. Gdy poniższy filmik się zaczynał, my jeszcze nie wiedzieliśmy, że eksperymentalne Kitchen było zaledwie nazwą kodową dla siódmego Resident Evil. Wy już, niestety, o tym wiecie. Ale jest jeszcze co najmniej kilka powodów, by natychmiast sprawdzić ten zwiastun.

Resident Evil 7 Gameplay Demo - E3 2016 Sony Press Conference

Po pierwsze: kurczę, naprawdę posłuchali fanów. Przeganiamy precz akcje w zwolnionym tempie, niewidzialne węże, festiwal QTE, zombie-snajperów i cały ten pseudohollywoodzki bajzel, z którym pozostawiła nas "szóstka". Resident rzeczywiście wraca do bycia horrorem. Jednak zamiast pastiszu klasycznych filmów otrzymujemy współczesną, bardzo dosadną jazdę z pogranicza twórczości Frictional Games i obu Outlastów. Po pokazie uwierzyłem, że po raz pierwszy od kontaktu z "dwójką" w szkole podstawowej flagowy dreszczowiec Capcomu może mnie wystraszyć. I to nawet dość porządnie.

Po drugie: te porównania przed chwilą nie wzięły się z czapy. Jest bardzo duża szansa, że Resident Evil będzie horrorem FPP. "Szansa", ponieważ został ukazany w bloku gier dla gogli VR (z takim Final Fantasy XV VR na przykład). Ale wątpię, by zmarnowano tak ogromny potencjał. Według plotek Gamespotu przy produkcji grzebie Jordan Amaro, który wcześniej pomógł Kojimie stworzyć P.T. Wszystko układałoby się zatem w logiczną całość. I chcę, tak bardzo chcę, by Resident przeszedł taką zmianę.

Ach, oczywiście, "siódemka" będzie tylko obsługiwać VR, a nie owej technologii wymagać.

Po trzecie i najważniejsze: jeszcze dzisiaj na PlayStation Store ma ukazać się demo gry. Musicie mieć tylko aktywnego Plusa i znaleźć produkt o nazwie Resident Evil 7 Teaser: Beginning Hour. Gdy piszę te słowa, demka wciąż nie ma w sklepie. Ale gdy je ogram, z całą pewnością damy Wam jakiś cynk. Historia uczy, że podobne rzeczy lepiej zaklepać sobie jak najszybciej.

Resident Evil 7 uderzy w PS4, One'a i PC 24 stycznia 2017 roku. Wow.

RESIDENT EVIL 7 Trailer (VR Game)

Adam Piechota

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)