Rescue the Beagles - gra z biglem

marcindmjqtx

23.03.2011 22:15, aktual.: 08.01.2016 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Darmowa gra, darmowy soundtrack i pikselowe pieski rasy Beagle.

Rescue the Beagles to wiekowa, ale nadal wciągająca  gra niezależna na PC z chiptune'ową muzyczką, pixelartową grafiką i proceduralnie generowanymi poziomami. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji się z nią zetknąć, to może dzięki tej notce nadrobicie to niedopatrzenie.

Krucjata ekologów Tragedia! Rozbił się samolot którym zła korporacja CutLab przewoziła pieski Beagle celem testowania na nich swoich produktów, a konkretnie toksycznej szminki. Na szczęście dzielni eko-aktywiści czuwają i wyruszają uratować zagubione psiaki, po które CutLab już wysłała swoich siepaczy.

Sama zabawa jest stosunkowo prosta: kierowany przez gracza ekolog (lub ekolożka) przeskakuje między trzema przesuwającymi się poziomami. Jeśli odległość jest zbyt duża, potrzebuje spadochronu (żeby się nie połamać zeskakując) lub linki wspinaczkowej (żeby mieć się po czym wdrapać). Po drodze musi unikać wysłanników złej korporacji i łapać zagubione pieski - w tych pierwszych można rzucić sową (sic!), tym drugim trzeba czasem opatrzyć łapkę używając apteczki.

Diabeł tkwi w szczegółach Rescue the Beagles jest bardzo starannie wykonana jak na grę niezależną - za uroczą grafikę tytułową odpowiada Annabelle Kennedy (która udzielała się też przy Fez), a za ścieżkę dźwiękową Rich Vreeland, bardziej znany jako Disasterpiece (którego kojarzymy z muzyki m.in. do Cat Astro Phi). Soundtrack można bezpłatnie pobrać z tej strony (jest tam też dużo innej darmowej muzyki, warto poprzeglądać) lub też alternatywnie stąd.

Ciekawą cechą wyróżniającą Rescue the Beagles są proceduralnie generowane poziomy: gra tworzy je w locie, tak że z każdą kolejną rozgrywką są trochę inne i nigdy nie wiadomo, gdzie znajdować się będzie następny psiak lub też kolejny przeciwnik. Za paletę barw poziomów również odpowiada algorytm, tak że nawet wyglądają one nieco inaczej za każdym razem.

Let's play rescue the beagles try 1

Niestety, strona www twórcy gry Nenada Jalsoveca padła, ale na szczęście można ją pobrać z TIGSource, strony o grach indie. Mimo że Rescue the Beagles nie jest nowym tytułem, to warto się z nim zapoznać, bo jest to po prostu fajna, wciągająca gierka z sympatycznymi psiakami w roli głównej.

Bartłomiej Nagórski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)