Remedy samodzielnie opublikuje Alana Wake'a na PC

Remedy samodzielnie opublikuje Alana Wake'a na PC18.12.2011 12:21
Remedy samodzielnie opublikuje Alana Wake'a na PC
marcindmjqtx

Okazało się, że Microsoft nie zamierza mieć nic wspólnego z konwersją.

Pojawiły się ciekawe doniesienia. Microsoft, który był główną przyczyną porzucenia planów wydania komputerowej wersji Alana Wake'a w 2010 roku, nie będzie maczał palców przy jej opublikowaniu na początku przyszłego roku. Remedy uczyni to samodzielnie i to dzięki platformie Steam - Alan Wake nie będzie korzystał z Games for Windows LIVE. Peter Papadopoulos zaznaczył jednak, że MS nadal jest wydawcą Alan Wake: American Nightmare na Xbox Live Arcade.

Informacje te są o tyle interesujące, że pokazują, iż najwidoczniej plany przeniesienia gry na PC-ty blokowały jedynie zapisy umów, które ostatnio musiały przestać ograniczać Remedy. Wskazują na to zresztą wypowiedzi pracowników studia, którzy wyrażają żal i frustrację faktem, że obydwie wersje, xboksowa i komputerowa, nie ukazały się na rynku jednocześnie.

Teraz pozostaje tylko pytanie, kto też będzie dystrybuował tę grę w Polsce i czy będzie musiał tłumaczyć grę na nowo - w końcu Microsoft Polska może niezbyt chętnie dzielić się odpowiednimi plikami.

326860931131136042
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)