Remaster Modern Warfare 2 nie będzie sprzedawany w rosyjskim PS Storze

Remaster Modern Warfare 2 nie będzie sprzedawany w rosyjskim PS Storze

Remaster Modern Warfare 2 nie będzie sprzedawany w rosyjskim PS Storze
Bartosz Witoszka
01.04.2020 17:00

Déjà vu?

Wczorajsza, “niespodziewana” premiera remaster Modern Warfare 2 była na pewno okazją do powrócenie do jednej z lepiej ocenianych gier z tej serii, jednak okazało się, że na razie mogą to uczynić tylko posiadacze PlayStation 4, pobierając grę z PS Store’a.

Call of Duty®: Modern Warfare® 2 Campaign Remastered - Official Trailer

Co ciekawe, twórcy odświeżyli również sławetny fragment gry, w którym wcielamy się w terrorystów masakrującyh cywili na jednym moskiewskich lotnisk; o tak, doskonale pamiętam ten czas, gdy ta kilkuminutowa scena wzbudziła sporo kontrowersji, choć na dobrą sprawę gracz nie musiał oddawać ani jednego strzału (lub strzelać w powietrze, jak w Spec Opsie). Mimo to rosyjskim władzom nie spodobał się ten fragment, co poskutkowało jego usunięciem z wersji na komputerach osobistych, dzięki czemu gra była dopuszczona do sprzedaży na tamtejszym rynku.

W remasterze jednak nie zdecydowano się na ten krok, a Sony, wykonując manewr wyprzedzający, w oświadczeniu dla GameSpotu poinformowało, że gra nie zostanie dopuszczona do sprzedaży w rosyjskim PS Storze: Skąd taka decyzja? We wrześniu zeszłego roku wspominałem o usunięciu z rosyjskiego PS Store’a rebootu Modern Warfare (za chwilę będą potrzebni ludzie, których zadaniem będzie śledzenie uniwersum Call of Duty) i prawdopodobnie teraz już na wstępie chciano uniknąć możliwych problemów z tamtejszymi władzami.

Obraz

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)