Remaster Dead Rising zmierza na PlayStation 4?

Remaster Dead Rising zmierza na PlayStation 4?
Oskar Śniegowski

17.07.2016 14:21, aktual.: 19.07.2016 16:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czyżby 10 lat po oryginalnej premierze Frank West miał odwiedzić Sony? Okazuje się, że tak! I nie tylko na PS4. PC i Xbox One też na liście.

NeoGAF kolejny raz dowozi. Roxas, jeden ze stałych użytkowników forum, wypatrzył w bazie Exophase (stronie specjalizującej się w tropieniu trofeów i śledzeniu postępów graczy) wpis dotyczący osiągnięć z pierwszego Dead Rising. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie znajdował się on w kategorii gier z PlayStation 4.

Obraz

Japoński gigant długo zwlekał z premierą PS3, dlatego stworzony przez Capcom Dead Rising zadebiutował wyłącznie na Xboksie 360, gdzie sprzedał się w liczbie ponad 2 milionów egzemplarzy i zapewnił serii długie życie w dostatku i luksusie. Dotychczas pojawiły się trzy gry z serii, a czwarta znajduje się w zaawansowanym stadium produkcji z premierą wyznaczoną na koniec bieżącego roku.

Jeżeli remaster rzeczywiście zmierza na PlayStation 4, to będzie drugim tytułem z serii, który pojawi się na platformie Sony. Na dziś, jedyną produkcją spod tej flagi dostępną na PlayStation pozostaje Dead Rising 2 dla konsoli PS3. Wspomniane Dead Rising 4 wciąż nie zostało potwierdzone jako tradycyjna multiplatforma, a sam Capcom promuje grę siłami Microsoftu na Xboksa One i Windowsa 10. Jednak remaster moim zdaniem może być odbierany jako chęć przygotowania graczy ‘niebieskich’ na nadchodzącą premierę dużej gry i oswojenie ich z uniwersum. To prawda, produkcją chwali się teraz tylko Gigant z Redmond, ale nigdzie nie pada żadne słowo o wyłączności.

Niestety na razie nie wiemy nic poza tym, a Dead Rising na PS4 musi pozostać w sferze plotek. Gdybym miał obstawiać, to Gamescom powinien być odpowiedzią na wszystkie nasze pytania. A ten, zaczyna się już za równy miesiąc.

[AKTUALIZACJA] Jak donosi Eurogamer, wpis w bacie okazał się proroczy. Co więcej, Dead Rising trafi nie tylko na PlayStation 4, ale również na PC i Xboksa One. Dodatkowo, konsole otrzymają również odświeżoną drugą część gry. Premiera jeszcze w tym roku.

Oskar Śniegowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)