Remake pierwszego Metal Gear Solid? Kojima jest za

Strona głównaRemake pierwszego Metal Gear Solid? Kojima jest za
03.02.2015 14:01
Remake pierwszego Metal Gear Solid? Kojima jest za
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Hideo Kojima pojawił się ostatnio na Taipei Game Show i udzielił kilku wywiadów.

Szczególnie interesujący jest ten, w którym zapytano go, remake której ze swoich starszych gier chciałby przygotować dla PS4. Odpowiedział, że chętnie zobaczyłby pierwszą część Metal Gear Solid z otwartym światem. Co oczywiście nie znaczy, że kiedykolwiek go zrobi, ale pomarzyć można.

Więcej konkretów pojawiło się w wypowiedziach dotyczących Metal Gear Solid V: Phantom Pain. Koijma objaśnił na przykład, jak może działać system dynamicznej pogody - gdy pada deszcz, przeciwnicy mogą szukać schronienia przed nim, co wpływa na trasy ich patroli. Ciekawostką jest także fakt, że spotkane w grze dzikie zwierzęta można będzie chwytać i przenosić do swojej bazy - a gdy już tam będą, możliwe będzie wykorzystywanie ich w rozgrywce.

Pojawiła się także dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy chcieliby zagrać w Phantom Pain, ale nie znają albo już nie pamiętają wcześniejszych części serii. W grze pojawią się retrospekcje, które mają przybliżyć zagmatwaną historię zupełnym świeżakom.

Dokładna data premiery Metal Gear Solid V: Phantom Pain nie jest jeszcze znana. Wiemy tylko tyle, że gra pojawi się jeszcze w tym roku.

[Źródło: Metal Gear Informer, 2]

Tomasz Kutera

326985439783770154
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)