Remake Gothica faktycznie powstanie

Remake Gothica faktycznie powstanie

Remake Gothica faktycznie powstanie
Bartosz Witoszka
19.02.2020 10:56

Twórcy nie pozostaną bierni na głos fanów i mają wziąć pod uwagę wypełniane przez nich ankiety.

W grudniu zeszłego roku, THQ Nordic postanowiło sprawić graczom z Polski nie lada prezent i wypuściło demko remake’u pierwszego Gothica na Steamie, które spotkało się z ciepłym przyjęciem, pozostawiając po sobie wyjątkowo przyjemny posmak (lekko drewniany, ale chyba nie było to coś, do czego nie przywykli fani). Twórcy uzależnili decyzję, czym będzie nowy Gothic (kontynuacją, rebootem czy może, tak jak planowano od początku, remakiem) od decyzji fanów, a Ci nie omieszkali przemówić w ankietach wyświetlanych pod koniec dema.

Gothic - Playable Teaser - Trailer

Według danych udostępnionych przez deweloperów, aż 180 tysięcy graczy wypróbowało demo, z czego 60,3% wszystkich ankietowanych skłaniało się właśnie ku pełnemu remake’owi jedynki. Patrząc na to, jak w ostatnim czasie do przywracania świetności starszym tytułom podchodzi Capcom, ciężko nie chcieć by pierwszego Gothica zrobionego na nowo, który zadowoliłby zarówno starych wyjadaczy, jak i młodych graczy, którzy grę znają tylko z opowieści.

Tak jak zapowiadano wcześniej, za przygotowanie nowego-starego Gothica odpowiadać będzie nowopowstały oddział THQ Nordic w Barcelonie, który niedawno został rozbudowany, jednak nie podano konkretnie ile osób pracuje nad tym projektem. Tak samo, jak nie podano przybliżonej daty premiery – wiemy na pewno, że gra nie ukaże się w tym roku, ale co ciekawe, remake Gothica pojawi się na komputerach osobistych, a także konsolach nowej generacji.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)