Relic do Segi, South Park do Ubisoftu - dokąd trafiły poszczególne części THQ?

Relic do Segi, South Park do Ubisoftu - dokąd trafiły poszczególne części THQ?

Relic do Segi, South Park do Ubisoftu - dokąd trafiły poszczególne części THQ?
marcindmjqtx
23.01.2013 11:34, aktualizacja: 05.01.2016 16:24

Na razie to tylko plotki, ale brzmiące bardzo prawdopodobnie. Sprawdźmy, do jakich firm trafiły gry z portfolio THQ.

Przypomnijmy - jakiś czas temu THQ, które już od dawna miało poważne problemy finansowe, postanowiło ogłosić bankructwo. Ale! Skorzystanie z z tzw. "rozdziału 11" w amerykańskim prawie nie oznacza, że firma natychmiastowo zaprzestaje działalności, wszystkie gry lądują do kosza, a pracownicy na bruku. Początkowo kupcem miał być fundusz kapitałowy Clearlake, na to nie zgodził się jednak sąd. Ostatecznie doszło do tego, że poszczególne "części" THQ trafiły na aukcję. Ta zaś zakończyła się wczoraj. Na razie nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu dotyczącego jej rezultatów, ale... pojawiło się mnóstwo (wiarygodnych) plotek.

I tak, Relic Entertainment trafiło podobno do Segi. To o tyle ciekawe, że studio pracujące obecnie nad Company of Heroes 2 jest także właścicielem praw do marki Warhammer 40k (to w końcu oni zrobili Dawn of War). A Sega - a właściwie jej studio Creative Assembly (to od Total War) - zapowiedziała ostatnio, że będzie tworzyć gry na licencji Warhammera (fantasy). Cały WH u twórców Sonica? Na to wygląda.

Z kolei Volition, twórcy Saint's Row i Red Faction, trafiło podobno do Koch Media, czyli firmy-matki Deep Silver, wydawcy m.in. polskiego Dead Island. Natomiast gra RPG South Park: Stick of the Truth, tworzona aktualnie przez Obsidian, została najprawdopodobniej nabyta przez Ubisoft. Warto jednak pamiętać o tym, że kilka dni temu South Park Studio, właściciele praw do marki South Park, nie zgodzili się na wystawienie tego tytułu na sprzedaż. Ich zdaniem licencja udzielona była wyłącznie THQ i firma ta nie ma prawa wystawić jej na aukcji. Na razie nie wiadomo jednak czy doszło do ugody, czy też grę sprzedano mimo obiekcji.

Plotki nie mówią także, co mogło stać się z innymi pozostałościami po THQ - choćby grze Metro: Last Light czy marce Darksiders. Oficjalne wyniki aukcji powinny zostać ogłoszone wkrótce.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)