Reklamodawcy nie dostrzegają gier sportowych

Badania przeprowadzone przez TNS wraz z telewizją ESPN i Electronic Arts wskazują, że 38% graczy, którzy grają w gry sportowe, spędza przynajmniej tyle samo czasu przy tych grach ile na oglądaniu poświęconego im sportu w telewizji w trakcie sezonu. Badacze doszli zatem do wniosku, że firmy które chętnie reklamują się przez sport, nie dostrzegają dużych możliwości drzemiących w grach sportowych.

Reklamodawcy nie dostrzegają gier sportowych
marcindmjqtx

Trzy-czwarte wspomnianych graczy to mężczyźni. Połowa z nich ma 18-34 lat, większość jest samotna i sama rozporządza swoimi dochodami, są też bardziej aktywni fizycznie niż fani sportu ogółem. Słowem - bardzo dobry klient. Jeden ze specjalistów z EA przy okazji badania podniósł znany już od dawna argument, że reklama w grach sportowych urealnia grę, ale także zauważył, że dla firm reklamujących się przez sport, gry mogą być dobrym sposobem na dotarcie do klienta na zatłoczonym rynku. Oczywiście oceniając wyniki, musimy pamiętać, że badanie przeprowadzono w USA.

No cóż, odkąd rząd odcina polskiemu sportowi kolejne gałęzie reklamy, może firmy te przeniosą się w Polsce do wirtualnego świata. Tylko polski sport nic na tym nie zyska.

[via Gamasutra]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościelectronic artsbranża
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.