Red Dead Redemption wyciąga Take-Two z dołka

Red Dead Redemption wyciąga Take-Two z dołka

marcindmjqtx
03.09.2010 15:55, aktualizacja: 06.01.2016 16:22

Och, cyferki, stęskniłem się za wami. Na szczęście w Take-Two 31 lipca skończył się trzeci kwartał fiskalny, za który właśnie podano wyniki finansowe. Nie ma tego za dużo, spokojnie. W skrócie - Red Dead Redemption sprzedaje się jak szalone, choć wydawca nadal jest trochę na minusie.

Zacznijmy od Red Dead Redemption. Take-Two dostarczyło do sprzedawców na całym świecie już 6.9 miliona sztuka tej gry. To nie oznacza, że tyle ich się sprzedało (to za duże uproszczenie), ale i tak liczba robi wrażenie. Zwłaszcza, że to na pewno jeszcze nie koniec.

Jak to się przekłada na wyniki finansowe? W ciągu trzeciego kwartału fiskalnego firma zanotowała przychód netto w wysokości 354.1 miliona dolarów, co przełożyły się 6 milionów zysku na czysto. W poprzednim roku analogiczny okres zakończył się stratą 56 milionów dolarów, więc widać wyraźną poprawę.

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę wszystkie dziewięć miesięcy roku fiskalnego, to Take-Two cały czas jest na minusie o 11 milionów dolarów (przychód: 785 milionów dolarów). To jednak i tak zdecydowanie lepiej, niż po 9 miesiącach poprzedniego roku - wtedy straty wynosiły aż 116 milionów, przy przychodach w wysokości jedynie 418 milionów.

Czy uda się więc Take-Two ten rok zakończyć pozytywnie? Zobaczymy. W katalogu na czwarty kwartał wydawnictwo ma między innymi Mafię II i NBA 2K11, więc szanse są spore.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)