Rebellion kupuje dawne tytuły Vivendi

Rebellion kupuje dawne tytuły Vivendi16.07.2009 03:39
Rebellion kupuje dawne tytuły Vivendi
marcindmjqtx

Brytyjskie studio Rebellion, znane głównie ze swoich gier z serii Alien vs. Predator, zakupiło ostatnio pełne prawa do czterech należących wcześniej do Vivendi Games tytułów. Są to RTSy Ground Control i Empire Earth, symulator geniusza zła Evil Genius oraz turowa strategia Lords of Magic.

Szef Rebellion, Jason Kingsley, potwierdził, że studio planuje kontynuacje wszystkich tych tytułów. Są to jednak dalsze plany, jako że obecnie wrą prace nad nowym Alien vs. Predator dla Segi i Rogue Warrior dla Bethesdy. Oryginalne tytuły zostały tymczasem udostępnione przez Rebellion m.in. w serwisach GOG.com i Steam.

Wydaje mi się, że z zakupionych przez Rebellion tytułów największe szanse na powodzenie w przypadku sequeli mają chyba Ground Control, RTS, gdzie grać można zarówno z lotu ptaka, jak i z perspektywy pojedynczych jednostek i pełen humoru Evil Genius - dwa pozostałe są jednak mniej oryginalne. Na razie nie wiadomo, czy nowo zakupione przez Rebellion serie pozostaną jedynie na pecetach, czy też może zawędrują też na konsole, jak ich ostatnie gry.

Paweł Dembowski

326911583274358826
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)