Realistyczna zabawa w sapera z Oculus Rift

Chcecie poczuć się jak bohater kina akcji, szpiegowskiego filmu, wojennej opowieści? I lubicie wybuchy? Ta gra jest dla Was.

Realistyczna zabawa w sapera z Oculus Rift
marcindmjqtx

Global Game Jam to coroczna impreza, podczas której amatorzy i zawodowcy z całego świata mierzą się ze sobą w tworzeniu gier na czas. Limitem jest 48 godzin, w czasie których opracowują oni swój projekt.

Tegoroczna edycja konkursu, podobnie jak poprzednie, przyniosła tysiące pomysłów - mniej lub bardziej niedorzecznych i pokręconych. Wśród nich wyróżnia się projekt pewnego zespołu wykorzystujący Oculus Rifta i kontrolery Razer Hydra, pod nazwą "Keep Talking and Nobody Explodes". Grający siedzi sam w zamkniętym pokoju, a przed nim tyka bomba. Instrukcje do jej rozbrojenia posiadają przyjaciele gracza, którzy objaśniają mu krok po kroku, co ma robić. Jeśli się nie uda, ładunek wybucha i „zabija” wszystkich. Zadanie jest o tyle trudniejsze, że instruktorzy nie widzą tego, co widać dzięki goglom. Zwycięstwo i nasze życie zależą zatem przede wszystkim od wspólnej komunikacji. Sama rozgrywka, mimo że to bardzo wczesna wersja, świetnie naśladuje momenty znane z kina akcji, kiedy bohater staje przed dylematem: niebieski czy czerwony kabelek?

Ten ciekawy projekt możecie podziwiać na poniższym filmiku:

[Źródło: PCGamer]

Radosław Suduł

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.