Razer ostrzega. Chodzi o nietypowe wykorzystanie tej podkładki
Razer wypuścił na rynek nietypową, bo wykonaną z hartowanego szkła podkładkę pod myszkę – Razer Atlas. Przed równie nietypowym wykorzystaniem tego gadżetu ostrzega producent. Tych rzeczy absolutnie nie można robić.
Razer poinformował, że dostarczył na rynek nowy, innowacyjny produkt. Za tą deklaracją skrywa się Razer Atlas, czyli podkładka pod myszkę, której innowacyjność polega na wykorzystaniu hartowanego szkła. Tym samym firma wykonuje pierwszy krok w obszarze projektowania opartego na szkle.
Podkładkę zaprojektowano tak, aby ulepszyć wrażenia z rozgrywki i zaspokoić potrzeby graczy, którym zależy na szybkich, precyzyjnych i spójnych ruchach. Wykorzystanie szkła sprawia, że jednym z atutów Razer Atlas to uczucie pozornego braku oporu podczas sesji grania. Ze względu na właściwości tego materiału, producent ostrzega potencjalnych użytkowników i apeluje o rozwagę w trakcie użytkowania.
PS VR2 - od czego zacząć? Poradnik dla początkujących
Szybkość i precyzja
Dla graczy i esportowców szybkość i dokładność są kluczowe. Ponieważ większość myszy do gier korzysta z czujników optycznych, Razer Atlas została zoptymalizowana do działania z nimi za pomocą mikrotrawionych tekstur na ultragładkiej powierzchni. Podkładka została skontrowana z myślą o wytrzymałości oraz długowieczności: wysoka odporność na zarysowania, nie zbiera brudu i kurzu, a i czyszczenie jest proste – wilgotna szmatka to wszystko, czego w zasadzie potrzebujemy.
Tych rzeczy nie można robić
Wykorzystanie szkła to też duże wyzwanie. Ze względu na właściwości tego materiału, pewnych rzeczy po prostu robić nie można, o co dobitnie apeluje producent. Tak więc użytkownicy muszą uważać, by przypadkiem (bądź intencjonalnie) nie rozpalić ognia za pomocą szklanej podkładki. Zabronione jest też patrzenie pod słońce przy jej użyciu. Trzeba uwaga raczej nie wymaga komentarza.
Ważne są nawyki
W życiu codziennym niekiedy bywa tak, że chcemy sprawdzić, jak dana rzecz wygląda pod światłem – w przypadku Razer Atlas trzeba na to uważać, bo chociaż sprzęt prezentuje się estetycznie, to taki zabieg może skończyć się kalectwem. Z tego, co powszechnie wiadomo, ludzkie oko nie odrasta.
Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii