Raj dla 30‑latków. 700 dem i prototypów ujrzało światło dzienne

752 tytuły, ponad 900 GB danych i niepoliczalna fala nostalgii – to efekt pracy The Hidden Palace, samozwańczych archiwizatorów gier wideo.

PlayStation 2
PlayStation 2

Ostatnim i najbardziej imponującym łupem The Hidden Palace padła przepastna paczka z ponad 700 prototypami gier oraz wersjami demonstracyjnymi na PlayStation 2.

I czego tam nie ma. Wczesne demo "Shadow of the Colossus" czy "Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex" do tej pory widziane wyłącznie przez dziennikarzy na targach E3, deweloperskie wersje "Final Fantasy X-2" oraz "Legacy of Kain: Soul Reaver 2" czy prototyp "God Hand" oraz "Dino Stalker".

Co ciekawe, całą paczkę danych grupa The Hidden Palace otrzymała od anonimowego darczyńcy. "Ta osoba nie tylko podjęła się samodzielnego wykonania kopii zapasowej wszystkiego, co było w jej posiadaniu, ale była na tyle uprzejma, że ​​pozwoliła nam przejrzeć i zachować całą zawartość swojej kolekcji bez żadnych zobowiązań" – czytamy na stronie grupy. Tajemniczy darczyńca nie chciał niczego w zamian. Pakiet oddał całkowicie za darmo. Grupa nad opracowaniem paczki danych pracowała niespełna rok.

The Hidden Palace pochwalił się nowymi zasobami na swoim kanale na Twitchu. Zalecamy uzbrojenie się w napoje i posiłek – całość trwa powiem ponad 6 godzin.

Dostęp i listę wszystkich tytułów można znaleźć na stronie Project Deluge. The Hidden Palace zapewnia, że to nie koniec i miłośnicy klasycznych tytułów mogą już teraz zacierać ręce.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
playstation 2ps2sony

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.