Raiden radzi sobie świetnie - pierwsze oceny Metal Gear Rising: Revengeance

Strona głównaRaiden radzi sobie świetnie - pierwsze oceny Metal Gear Rising: Revengeance
19.02.2013 10:58
Raiden radzi sobie świetnie - pierwsze oceny Metal Gear Rising: Revengeance
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Wygląda na to, że cybernetyczny ninja udźwignął ciężar głównej roli.

bEEetgwl

Recenzje dopiero zaczęły napływać i choć nie ma ich jeszcze tak wiele, by przywiązywać się do aktualnej średniej na Metacritic (81 na Xboksie; 79 na PS3), to warto przyjrzeć się ocenom.

Destructoid ocenił Revengeance na 9/10. Conrad Zimmerman potwierdza, że opowieść nie ma dla uniwersum Metal Gear jakiegoś wielkiego znaczenia, ale gra się świetnie. Jest krótko (5 godzin), ale jest też po co wracać. No i bossowie:

Każde spotkanie z bossem to dramatyczna, wieloczęściowa walka, wymagająca zmiany taktyki w trakcie.[...]Przeciwnicy wpasowują się w sznyt Metal Gearowych złoczyńców zarówno charakterem jak i designem. Co więcej, są fantastycznym testem umiejętności gracza i tego, jak potrafi się dostosować do zmieniających się okoliczności.

bEEetgwn

Jest ostro

Recenzja IGN to kolejna świetna ocena - 8,5/10. Strasznie podoba mi się pochwała systemu walki:

Słabe i silne ataki mają między sobą naturalną chemię, która sprawia, że każde cięcie mieczem sprawia, że czujemy się mocni. Walka nigdy nie zmienia się w przeplatankę szybkich i słabych ciosów z mocnymi, ale bardzo wolnymi. Każdy combos przechodzi w następny z gracją: podbicia, knock-downy, ogłuszenia, kopniaki z obrotu, juggle i inne ataki wyglądają fantastycznie i sprawiają, że właśnie tak się czujemy. Szkoda tylko, że za tymi popisami nie nadąża kamera.

GiantBomb wystawił 4/5. Mitch Dyer także docenił tempo akcji i bezbłędnie skonstruowany system walki. Zaznacza jednak, że z uwagi na krótką kampanię przydałaby się u gracza chęć przechodzenia gry kilka razy, by odkryć wszystkie sekrety, pokonać każdy poziom trudności i zdobyć, co jest do zdobycia.

bEEetgwt

Game Informer wystawił grze 7,75/10, zaznaczając jednocześnie, że nie jest to Bayonetta z nowym bohaterem. Nie jest to też Metal Gear Solid, a absurdalna fabuła Revengeance nie łączy się zbyt mocno z kanonem, co może rozczarować fanów.

OXM ocenił Revengeance na 7/10, zauważając ze zderzenie światów Platinum Games i Konami czasem wyszło nie do końca sprawnie. Z jednej strony mamy błyskotliwy i dynamiczny system walki, z drugiej fabularne wstawki, które potrafią ciągnąć się zbyt długo.

Pozostałe oceny: GamesRadar 4/5 Eurogamer 9/10 Polygon 9/10 Videogamer 7/10 PSM 7/10 Edge 7/10

Liczyliście na takie oceny czy to dla was niespodzianka? Naszej recenzji spodziewajcie się w przyszłym tygodniu.

bEEetgwu

Maciej Kowalik

327242367043064633
bEEetgxj