Na grę przyjdzie nam chwilę poczekać.

bELcjDaZ

Po przedwczesnym ujawnieniu Rage'a w ramach dużego wycieku z Wallmarta Bethesda idzie na całość z ujawnianiem istnienia gry. Wczoraj pojawiła się krótka zajawka, a dziś mamy już pełnoprawny zwiastun i parę dodatkowych informacji na temat gry.

I tak Rage 2 powstaje jako owoc współpracy między firmami Avalanche (Just Cause, Mad Max) i id Software, które Bethesda w oficjalnej informacji prasowej nazywa "dwoma legendarnymi studiami" (nad wyraz hojny komplement dla Avalanche).

Gra będzie postapokaliptyczną strzelanką w otwartym świecie z wybuchową akcją, pojazdami i nastoletnio-anarchistycznym nastawieniem (ten róż - oby nie tylko w kampanii marketingowej!).

RAGE 2 – Official Gameplay Trailer PEGI

Trailer sugeruje, że świat gry będzie nie tylko, jak obiecują twórcy, duży, ale też odpowiednio zróżnicowany. To dobry znak. Całość poza oczywistymi skojarzeniami (Mad Max, Rage) przywodzi też trochę na myśl Bulletstorma, co jest jeszcze lepszym znakiem (Bulletstorm był super!).

bELcjDbb

Poza tym wiemy, że gracz wcieli się w Walkera, walczącego o obalenie opresyjnej władzy, która nazywa się, i to nie żart, Władza (The Authority). Czego jak czego, ale nadmiernej inicjatywy w wymyślaniu nazw nie można twórcom zarzucić.

325532939843090396

Nie wiadomo na razie, jak wygląda podział obowiązków między Avalanche a id Software. Czy jedno studio zajmie się np. kampanią dla pojedynczego gracza, a drugie multiplayer? Pozostaje nam się tylko domyślać, choć wymienienie Avalanche na pierwszym miejscu w trailerze sugeruje, że ich rola jest w powstawaniu gry ważniejsza.

Premierę Rage'a 2 zapowiedziano na razie ogólnie na rok 2019. Kolejne informacje zapewne podczas E3.

bELcjDbh

Dominik Gąska

bELcjDbX