Rafał W. Orkan pracuje nad Dead Island

Dużo się ostatnio dzieje wokół Dead Island - do sieci trafił świetny zwiastun, który zrobił furorę, a na dodatek pojawiły się plotki o ekranizacji. Teraz wiemy, że nad Dead Island pracuje m.in. Rafał W. Orkan, polski pisarz fantastyki.

marcindmjqtx

20.02.2011 | aktual.: 06.01.2016 13:53

Wygląda na to, że nie chce dać graczom ani fabułki rodem z filmów klasy B (jak w Left 4 Dead), ani naprędce skleconego, wątpliwej jakości scenariusza, ale porządną opowieść osadzoną w ciekawej stylistyce. To ma zapewnić autor m.in. "Głową w mur" - niezłej powieści z pogranicza dark fantasy i new weird (notabene, o estetyce zbliżonej do Planescape Torment). Trzymam kciuki.

Tutaj przeczytacie nasze pierwsze wrażenia z pokazu Dead Island.

To nie pierwszy raz, gdy środowisko literackie przenika się z grami wideo. Autorem scenariusza do Jericho był Clive Barker, powieści na podstawie Halo i Crysis 2 są pisane przez uznanych zagranicznych pisarzy SF (odpowiednio Greg Bear i Peter Watts), a jako przykład z naszego podwórka można podać chociażby Jacka Komudę, który miał wkład w wątek fabularny Wiedźmina i pecetową "Polskę od morza do morza".

Wygląda na to, że warto będzie przyjrzeć się dziełu wrocławskiego Techlandu nie tylko pod kątem rozgrywki, ale też pomysłu na narrację.

Kamil Bogusiewicz

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360ps3
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.