"Zniszcz kapitalizm", czyli gry w służbie ideologii

"Zniszcz kapitalizm", czyli gry w służbie ideologii
05.10.2010 15:42
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Go.vn to wietnamska alternatywa dla amerykańskiego Facebooka. Portal ma wspierać jedynie słuszną linię partii, czyli jak mówią  twórcy "promować kulturę, wartości i korzyści'.

Go ma być monitorowane przez służby bezpieczeństwa. Kolejną istotną różnicą będzie fakt, że podczas zakładaniu konta, poza standardowymi danymi, potrzebne będzie podanie numeru dowodu tożsamości. Dostępne będą standardowe funkcjonalności, które znamy z innych serwisów społecznościowych, takie jak czat, nawiązywanie znajomości czy zamieszczaniu fotek i zmian statusu. Pojawią się też gry. Jakie? Oczywiście zaangażowane. Jak donosi wyborcza.biz:

Vietnam Multimedia Corp. liczy jednak, że serwis przyciągnie amatorów gier komputerowych. Wśród zatwierdzonych rozrywek jest między innymi gra, w której użytkownik walczy z rozprzestrzeniającym się na świecie kapitalizmem. Start serwisu zapowiadany jest na koniec tego roku. Strona testowa już działa, uruchomiona ją 19 maja, w rocznicę urodzin rewolucyjnego bohatera Ho Szi Mina.

Piotr Gnyp

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)