"To niemożliwe, by konsole nowej generacji dorównały pecetom"

Słowa Cevata Yerliego z Crytek to zimny prysznic na rozgrzane tęgie głowy z Sony i Microsoftu. Tylko co z tego?

"To niemożliwe, by konsole nowej generacji dorównały pecetom"
marcindmjqtx

18.02.2013 | aktual.: 05.01.2016 16:22

- Z cenowego punktu widzenia to niemożliwe, by upchnąć 2-3 tys. dolarów w konsoli za, dajmy na to, 500 dolarów. (...) Crysis 3 na mocnym pececie będzie wyglądać lepiej niż gry nowej generacji - powiedział Yerli, choć teoretycznie obowiązuje go embargo informacyjne na wypowiedzi na temat PS4 i X720.

Trudno było oczekiwać, by nowe sprzęty zdeklasowały na starcie komputery, zwłaszcza w kontekście plotek na temat PS4, mówiących o tym, że w kolejnej generacji moc nie jest najważniejsza. Zresztą niezależnie od mocy tych konsol, zawsze znajdzie się mocniejszy komputer.

Celem jest coś innego - by konsole na starcie miały przewagę nad komputerami ze średniej półki cenowej, dajmy na to 2,5-3 tysiące złotych. Tak to do tej pory wyglądało i dalej powinno wyglądać, choć rynek jest znacznie trudniejszy niż lata temu, podczas debiutu PS3 i X360.

Brałbym poprawkę na fakt, że Yerli to gaduła, który często myśli dopiero po tym, jak powie. Pamiętacie pierwszego Crysisa? Piękna rzecz wyciskająca z procesorów siódme poty doczekała się w 2011 roku portu na PS3 i Xboksa 360. Yerli powiedział wówczas: - Chcę, żeby mnie dobrze zrozumiano: gdy mówię, że konsolowe wersje wyglądają lepiej od Crysisa na PC, mam na myśli stan faktyczny, nie kwestię specyfikacji technicznych.

Niezależnie od tego, ile w tym prawdy, Yerli przyznał tym samym, że na konsoli z 2005 roku można zrobić grę, która wygląda lepiej od wersji na PC z 2007 roku. Jednak się da?

Albo po prostu mówi to, co w danej chwili jest mu na rękę. Ostatnio twierdził, że tytuły startowe na konsolach następnej generacji nie będą wyglądać lepiej od Crysis 3.

[Źródło: Eurogamer]

Marcin Kosman

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościcrytekps4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.