"Polski Steve Jobs" ujawnia "zorganizowaną akcję hejterską"

"Polski Steve Jobs" ujawnia "zorganizowaną akcję hejterską"

"Polski Steve Jobs" ujawnia "zorganizowaną akcję hejterską"
marcindmjqtx
20.03.2013 17:12, aktualizacja: 05.01.2016 16:17

W kilka dni po premierze Sniper: Ghost Warrior 2 akcje City Interactive, firmy odpowiedzialnej za tę grę, poszły bardzo mocno w dół (co pokazuje zamieszczony niżej wykres). Co na to Marek Tymiński, prezes zarządu CI, którego na premierze gry nazwano "polskim Stevem Jobsem"?

City Interactive na giełdzie w ciągu ostatniego tygodnia, za Money.pl

Na ten temat Tymiński wypowiedział się dzisiaj w czasie wywiadu w TVN CNBC. Odniósł się między innymi do słabych recenzji. Przyznał, że go "bolą", zwłaszcza te pochodzące z Polski. Jednocześnie przytoczył przykłady z innych krajów: jego zdaniem w Niemczech Sniper 2 oceniany jest o wiele lepiej, wspomniał również amerykański Gamespot, który wystawił grze notę 7/10.

Tymiński dodał jednak, że "nie robiliśmy tej gry z myślą o recenzentach". Jego zdaniem niepochlebne opinie mediów nie wpłyną znacząco na sprzedaż. Zwłaszcza, że "opinia graczy jest bardzo pozytywna", o czym mają świadczyć dotychczasowe wyniki, znacząco lepsze niż analogiczne osiągi pierwszej części.

Prezes zarządu City Interactive wyjawił także, że "z zaufanego źródła wie o czarnym PR-ze w stosunku do jego spółki":

W tym przypadku nie możemy już mówić o spontanicznym hejtowaniu, ale o zorganizowanej akcji hejterskiej. Nie mówię tutaj o recenzjach, ale ogólnie o działaniach czarnego PR-u (...) - powiedział Tymiński. Nie wyjaśnił jednak dokładnie, co ma na myśli, wspomniał tylko "komentarze na forach". Z wypowiedzi można wnioskować, że być może zostały one opłacone przez firmy chcące zaszkodzić City Interactive. Nie zostało to jednak powiedziane wprost.

Tymiński stwierdził także, że dziwi go reakcja inwestorów. Jego zdaniem gra sprzedaje się dobrze i nie ma powodów do obaw o jej sukces. Podobnie jak poprzedniczka ma być "longsellerem", a więc produktem sprzedającym się przez stosunkowo długi okres, a nie tylko krótko po premierze.

W całości wywiad z Markiem Tymińskim w TVN CNBC można zobaczyć tutaj. A fragmenty konferencji możecie zobaczyć w trzeciej części naszego nowego programu PolyTV.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)