"Muss sie alle fangen!" Czy do polskich sklepów trafiła niemiecka wersja nowych Pokemonów? [AKTUALIZACJA]

"Muss sie alle fangen!" Czy do polskich sklepów trafiła niemiecka wersja nowych Pokemonów? [AKTUALIZACJA]
marcindmjqtx

11.10.2012 16:21, aktual.: 05.01.2016 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jutro na europejskim rynku pojawi się przeznaczona na Nintendo DS gra Pokemon Black 2/White 2 (to dwie wersje tego samego tytułu). Czy w polskich sklepach będzie można kupić... edycję niemieckojęzyczną?

O takich rewelacjach donosi mailowo nasz czytelnik Jakub. Swoją kopię zamówił w przedsprzedaży w sklepie ultima.pl i dostał ją już dziś, ponieważ sprzedawca postanowił wysłać zamówienia jeszcze przed premierą. Zdziwił się jednak, gdy okazało się, że jest to wersja gry w całości w języku niemieckim. Bez zmiany możliwości języka.

Nasz czytelnik postanowił jednak coś z tym zrobić:

Zadzwoniłem do firmy Stadlbauer aby dowiedzieć się, czy winny jest sklep ultima, czy może ma to jakąś szerszą skalę. Miły pan ze Stadlbauera powiedział mi, że pomyłka dotyczy całego kraju i na razie, aby zaopatrzyć się legalnie w nowe Pokemony w Polsce, trzeba będzie kupić niemiecką wersję. Trochę tragikomedia.

Postanowiliśmy jednak sami także skontaktować się z firmą Stadlbauer. Beata Dudzic, która w firmie odpowiada za gry Nintendo od strony marketingowej, zaprzeczyła jednak wcześniejszym informacjom:

Na razie to pojedynczy przypadek. W tej chwili sprawdzamy czy stało się to z winy magazynu, czy sklepu. Zdaniem Dudzic inni gracze nie powinni mieć takich problemów. W polskich sklepach nie powinna pojawić się niemiecka wersja gry.

Trochę dziwi nas jednak rozdźwięk między poszczególnymi pracownikami Stadlbauera.

Dajcie znać jeśli ktoś z Was także dostał niemiecką wersję Pokemonów. A może otrzymaliście je poprawnie, w języku angielskim?

AKTUALIZACJA

Stadlbauer przyznaje jednak, że sprawa nie dotyczy tylko jednej sztuki gry, "kilkunastu", które podobno trafiły do sklepu internetowego ultima.pl. Błąd wynikł ze strony austriackiego magazynu. Poszkodowanym radzimy skontaktować się z Ultimą.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)