"Logotyp miał być jak eleganckie, śmiertlelne uderzenie miecza" - jak powstawało logo Wiedźmina i inne ciekawe rzeczy

Studio BX to firma zajmująca się "tworzeniem narzędzi komunikacji". Jednym z jej klientów był CD Projekt, na którego zlecenie stworzyła zarówno logotyp i zwiastuny nowego Wiedźmina, jak i sam interfejs użytkownika.

"Logotyp miał być jak eleganckie, śmiertlelne uderzenie miecza" - jak powstawało logo Wiedźmina i inne ciekawe rzeczy
marcindmjqtx

Na swojej stronie Studio podsumowuje swoją współpracę z CD Projektem, interesujące rzeczy! Jak choćby te dotyczące interfejsu:

Naszym zadaniem było stworzenie systemu zgodnego z charakterem marki, który ma działać na PC i konsolach jednocześnie. Wiedzieliśmy więc, że nikt nie będzie do końca zadowolony - dla wielu interfejs jest zbyt konsolowy, i vice versa. Nauczyliśmy się, że do pracy nad GUI należy podejść z pokorą. Pracowaliśmy nad nieskończoną grą, i ilość iteracji sprawiała, że czasami rwaliśmy włosy z głowy. Ale cieszymy się, że nasza praca stała się częścią prawdziwej gry. Jeżeli zajmujecie się grafiką i lubicie projektować logotypy, to zapoznajcie się też z historią tworzenia Wiedźmińskiego logo:

Zdaję sobie sprawę z tego, że PCtowe logo przypadło do gustu wielu fanom, niemniej jednak w głębi duszy czułem, że nasz Albino-Viggo zasługuje na coś lepszego. Główną obawą było to, że pierwotne logo było w zasadzie niezmodyfikowaną czcionką Mason. Jest to znany font, mający swoja historię, i często wykorzystywany (żeby nie powiedzieć nadużywany) na okładkach miernych książek fantasy. Źródło: Studio BX

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościcd-projektwideo

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.