"Jest olbrzymie zapotrzebowanie na PS4." Czy konsoli może zabraknąć w polskich sklepach?

Strona główna"Jest olbrzymie zapotrzebowanie na PS4." Czy konsoli może zabraknąć w polskich sklepach?
07.11.2013 15:37
"Jest olbrzymie zapotrzebowanie na PS4." Czy konsoli może zabraknąć w polskich sklepach?
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Niepokojące sygnały dochodzą z niektórych polskich sklepów.

bEDcjhAR

Na swoim Facebooku sklep muve.pl przyznał, że "w tym momencie nie ma potwierdzonego ani jednego egzemplarza konsoli." "(...) cena, w jakiej zamawialiście konsole nie ma żadnego znaczenia. Po prostu jest naprawdę wielki problem z dostępnością konsol", tłumaczy muve na pytanie Piotrka, który zamówienie przedpremierowe złożył w pierwszym możliwym terminie, już 11 czerwca. Klienci tego sklepu, którzy zdecydowali się na preordery PS4, już powinni otrzymać takie oto maile (za użytkownikiem simplex w komentarzach poniżej, tam też pełna treść wiadomości):

W związku z bardzo ograniczoną liczbą konsol PlayStation 4, które trafią w Europie do sprzedaży w dniu premiery, informujemy, że prawdopodobnie nie uda nam się zrealizować Twojego zamówienia (...) do 29 listopada 2013 roku. Mimo usilnych starań, nie otrzymaliśmy do tej pory zapewnienia dostawy towaru z żadnego z wielu potencjalnych źródeł, którymi dysponujemy. (...) Przepraszamy za zaistniałą sytuację i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, żeby konsole PlayStation 4 były dostępne dla naszych Klientów w pierwszym możliwym terminie. Z kolei na grupie Nieczystych Zagrywek (podcastu serwisu gry.wp.pl) Damian podzielił się informacją, jaką sklep Ultima wysłał do swoich klientów:

Okej mamy dwie wiadomości. Jak to zwykle bywa, dobrą i złą. Dobra jest taka że wiemy ile dostaniemy konsol ps4 i jakie zestawy. Zła jest taka że dostaniemy ich za mało. Od jutra zaczynamy procedurę obdzwaniania klientów i ustalania szczegółów. Na szybko patrząc po zamówieniach- BARDZO WSTĘPNE SZACUNKI- konsol wystarczy dla tych którzy złożyli swoje zamówienia do 20 CZERWCA 2013. Mamy otrzymać kolejne dostawy przed końcem roku, ale ile dokładnie i kiedy tego nie wiemy. Konsola będzie dostępna za 1799 zł, zestaw z Killzone za 1999 zł oraz trzeci zestaw, tzw full z kamera i z drugim padem. Szczęśliwcy niech się do jutra zastanowią którą wersję będą chcieli, i dokonali wyboru podczas rozmowy telefonicznej. Obdzwanianie zajmie nam trochę czasu więc prosimy o cierpliwość. Zapytaliśmy o to Łukasza Burę, właściciela Ultimy. "Zrealizujemy zamówienia złożone do OKOŁO 20 czerwca", potwierdził. "Później będą kolejne dostawy i do końca roku powinniśmy wszystkich obsłużyć".

bEDcjhAT

Natomiast na stronie sieci RTV EURO AGD podstawowa wersja PS4 nagle stała się niedostępna. Zamawiać można za to zestaw z grą Killzone: Shadow Fall, czym sklep chwali się nawet na swoim Facebooku:

Osoby, które kupiły preorder za 100zł będą mogły zamienić konsolę na ten zestaw, żeby to zrobić trzeba się skontaktować z operatorem swojego zamówienia i poprosić o zamianę. (...) Dostaliśmy informacje, że wszystkie osoby, które teraz zamówią bundle pack mają gwarantowany zestaw w dniu premiery. Dotyczy to też osób, które zamienią preorder na bundle pack. W tym samym wątku RTV EURO AGD informuje, że w dniu premiery może być problem z zakupem konsoli stacjonarnie, bez wykupionego preordera. "Jest olbrzymie zapotrzebowanie na PS4", przyznaje sklep.

Nie wiadomo jeszcze, jak wygląda sytuacja w Saturnie. Na pytanie klienta na Facebooka, przedstawiciele sklepu odpisali:

(...) pre-order obejmuje rezerwację konsoli także w dniu premiery. Szczegółowe informacje pojawią się bliżej premiery PS4. Obserwuj nas na bieżąco, pozdrawiamy! Z kolei zapytana przez nas sieć sklepów Sferis potwierdziła, że każdy, kto teraz zamówi u nich PS4, dostanie swoją konsolę w dniu premiery (choć oczywiście warto zapytać samemu).

bEDcjhAZ

Ale już Komputronik i Avans nie gwarantują dostawy w dniu premiery.

Przykłady można mnożyć (więcej na temat konkretnych sklepów można znaleźć w tym wątku na starym forum Polygamii). Warto pamiętać, że 29 listopada to dzień premiery PS4 w całej Europie - liczba konsol dostępnych w konkretnych krajach zależy więc przede wszystkim od Sony, a nie tylko od sklepów. Zaryzykujemy tezę, że tuż po premierze może być ciężko z zakupem tego urządzenia. Oby nie okazało się tylko, że nie dostaną go niektóre osoby, które zdecydowały się na zamówienia przedpremierowe - to byłoby już wyjątkowo nie fair.

W sprzedaży przedpremierowej mają się jeszcze pojawić zestawy z 2 padami i kamerą, więc warto mieć rękę na pulsie.

Tomasz Kutera

327072684494968874
bEDcjhBP