"Gra o tron" na konsole trafi także jako RPG

Strona główna"Gra o tron" na konsole trafi także jako RPG
26.03.2011 12:33
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Fani dobrego fantasy powinni już zacierać ręce.

bECADogR

Już prawie dwa lata minęły od momentu, gdy francuskie studio Cyanide nabyło prawa do stworzenia gry na podstawie sagi fantasy "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R. R. Martina. Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że owocem tego zakupu będzie strategia czasu rzeczywistego - A Game of Thrones: Genesis. Okazuje się jednak, że powstaje także cRPG oparte na tej marce.

Gra nie ma na razie jeszcze nawet tytułu (nie licząc roboczego A Game of Thrones: The RPG), ale niewątpliwie powstaje - w akcji widziało ją francuskie FactorNews. Według ich doniesień, pod względem rozgrywki ma to być miks rozwiązań znanych z Wiedźmina i innych RPG-ów z walką w czasie rzeczywistym. Fabuła z kolei będzie kręcić się wokół wydarzeń znanych z wersji książkowej, nie będzie jednak ślepo za nimi podążać. Zgodnie z tradycją serii, wydarzenia poznawać będziemy z różnych punktów widzenia, co oznacza także konieczność wcielania się w różne postacie - ciekawe rozwiązanie w przypadku RPG-a.

Wydanie gry planowane jest na PC i konsole, szczegółów w tym względzie jednak na razie brak. Nie znamy także nawet przybliżonej daty premiery. Wiadomo jedynie, że nie stanie się to przed premierą piątego tomu sagi (A Dance with Dragons), która planowana jest na 12 lipca tego roku.

bECADogT

Tomasz Kutera

bECADohP