"Ciężar": słowo-klucz kompozytorów muzyki The Order: 1886

Sony udostępniło bardzo ciekawy materiał na temat ścieżki dźwiękowej swojej wiktoriańskiej gry.

"Ciężar": słowo-klucz kompozytorów muzyki The Order: 1886
marcindmjqtx

Muzyka jest nieodłącznym i niesamowicie ważnym elementem każdego widowiska, dobrze więc widzieć (i słyszeć!), że twórcy The Order: 1886 zdają sobie z tego sprawę. Światło dzienne ujrzało ponad sześciominutowe nagranie, w którym osoby odpowiedzialne za grę i dźwięki w niej zawarte opowiadają z pietyzmem o swojej wizji artystycznej dotyczącej muzyki.

- Gra opowiada o alternatywnej historii czasów wiktoriańskich - tłumaczy Dana Jan, reżyser gry - chcieliśmy więc zachować autentyczność historyczną, nie kopiując przy tym muzyki tamtych czasów. Nie chcieliśmy być uwięzieni w pewnym schemacie. Zamiast tego stworzyliśmy utwory, które mogłyby wtedy powstać, ale nie powstały, stworzyliśmy alternatywną wersję wiktoriańskiej muzyki.

Co twórcy wprowadzili w ówczesny kanon? Niepokój, mrok i industrialny sznyt, który nie byłby pewnie doceniony przez dziewiętnastowiecznych słuchaczy. W ścieżce dźwiękowej nie uwzględniono sekcji dętej, wystrzegano się też wysokich dźwięków, wszystko po to, by nadać muzyce The Order: 1886 odpowiedni ciężar, głęboki, niski ton. W nagraniach wzięła nawet udział jedna czwarta chóru złożona z samych mężczyzn śpiewających basem.

Zresztą, co ja Wam będę gadał, kiedy mówienie o muzyce jest jak tańczenie o architekturze - na nagraniu usłyszycie fragmenty omawianej ścieżki dźwiękowej. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Chyba zacząłem ekscytować się The Order: 1886.

Patryk Fijałkowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościmuzykasony

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.