"Ciężar": słowo-klucz kompozytorów muzyki The Order: 1886

"Ciężar": słowo-klucz kompozytorów muzyki The Order: 1886
marcindmjqtx

27.11.2014 13:48, aktual.: 05.01.2016 15:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony udostępniło bardzo ciekawy materiał na temat ścieżki dźwiękowej swojej wiktoriańskiej gry.

Muzyka jest nieodłącznym i niesamowicie ważnym elementem każdego widowiska, dobrze więc widzieć (i słyszeć!), że twórcy The Order: 1886 zdają sobie z tego sprawę. Światło dzienne ujrzało ponad sześciominutowe nagranie, w którym osoby odpowiedzialne za grę i dźwięki w niej zawarte opowiadają z pietyzmem o swojej wizji artystycznej dotyczącej muzyki.

- Gra opowiada o alternatywnej historii czasów wiktoriańskich - tłumaczy Dana Jan, reżyser gry - chcieliśmy więc zachować autentyczność historyczną, nie kopiując przy tym muzyki tamtych czasów. Nie chcieliśmy być uwięzieni w pewnym schemacie. Zamiast tego stworzyliśmy utwory, które mogłyby wtedy powstać, ale nie powstały, stworzyliśmy alternatywną wersję wiktoriańskiej muzyki.

Co twórcy wprowadzili w ówczesny kanon? Niepokój, mrok i industrialny sznyt, który nie byłby pewnie doceniony przez dziewiętnastowiecznych słuchaczy. W ścieżce dźwiękowej nie uwzględniono sekcji dętej, wystrzegano się też wysokich dźwięków, wszystko po to, by nadać muzyce The Order: 1886 odpowiedni ciężar, głęboki, niski ton. W nagraniach wzięła nawet udział jedna czwarta chóru złożona z samych mężczyzn śpiewających basem.

Zresztą, co ja Wam będę gadał, kiedy mówienie o muzyce jest jak tańczenie o architekturze - na nagraniu usłyszycie fragmenty omawianej ścieżki dźwiękowej. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Chyba zacząłem ekscytować się The Order: 1886.

Patryk Fijałkowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)