Quantum Error, czyli kosmiczny horror zapowiedziany na PS5

Quantum Error, czyli kosmiczny horror zapowiedziany na PS5

Quantum Error, czyli kosmiczny horror zapowiedziany na PS5
Bartosz Witoszka
30.03.2020 14:30

Ale spokojnie, premiera na PlayStation 4 też jest przewidziana.

Jak na tak krótki czas do debiutu nowych konsol, zaskakująco mało wiemy o tym, w co na nich zagramy. Choć w przypadku Xbox Series X potwierdzono pełną wsteczną kompatybilność, a o PlayStation 5 dalej nie wiemy za wiele w tym temacie, to ogólna posucha zapowiedzi nowych serii dotyka obie platformy.

QUANTUM ERROR | Announcement Teaser

Wtem, zupełnie niespodziewanie, na horyzoncie pojawiło się Quantum Error, czyli nowa marka (cieszymy się!) autorstwa amerykańskiego studia, TeamKill Media. Według zapowiedzi ma to być “cosmic-horror first-person shooter”, więc brzmi to nienajgorzej zwłaszcza, że w temacie kosmicznych horrorów panuje ostatnio posucha, a po całkiem niezłym Moons of Madness przydałoby się wrócić do tematu.

W Quantum Error oprócz chodzenia, rozwiązywania zagadek i bania się wszystkiego, co wyskoczy nam przed twarz będziemy też mogli trochę postrzelać, choć mam nadzieję, że całość nie ograniczy się tylko do strzelby. Zawsze wolałem karabinki szturmowe i pistolety, choć podejrzewam, że na tym froncie pozostanę osamotniony. Oprócz tego ma być brudno, obskurnie i krwawo, ale na razie nie wiemy, do czego przyjdzie nam strzelać i czemu w ogóle znowu (*) znaleźliśmy się w sytuacji podbramkowej.

Na razie nie znamy daty premiery, ale wiemy natomiast, że gra pojawi się na konsole Sony – zarówno na tę z “czwórką”, jak i “piątką” w nazwie.

(*) w odniesieniu do ogólnego motywu zagubionego na stacji kosmicznej, w której COŚ się dzieje

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)