Q Games: nie jesteśmy przywiązani do konsoli

Q Games: nie jesteśmy przywiązani do konsoli
marcindmjqtx

01.02.2010 15:00, aktual.: 15.01.2016 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obecne na PlayStation 3 czy PSP gry z serii PixelJunk, to jedna z wielu rzeczy, która sprawia, że od czasu do czasu pomstuję na wieloplatformowość dzisiejszego rynku konsolowego. Dobrze więc od czasu do czasu przeczytać, że twórcy ze studia Q Games nie zamykają sobie furtki do tworzenia na innych platformach.

Rhod Broadbent, zapytany przez VG247 o różnice w traktowaniu mniejszych twórców przez Microsoft i Sony, powiedział:

Xbox ma swoją sekcję z grami niezależnymi i sporo w nie gram. Uwielbiam zwłaszcza gry od Arkedo, mam nadzieję, że będą ich robić coraz więcej. Wszystko wygląda na bardzo proste i łatwo dostępne, ale nie jestem pewien, czy możemy powiedzieć, która z platform najlepiej wspiera mniejszych twórców. Na pewno jesteśmy zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy na PlayStation Network. Shouichi Tominaga dodał:

Nie mam uczulenia na Xboksa, ale nie grałem w zbyt wiele z dostępnych na niego gier. Nie mam nic osobistego przeciwko tej konsoli. Generalnie, jako firma, jeśli jest gra, którą chcemy zrobić i konsola, która się do niej najlepiej nadaje i odbiorcy, to zrobimy taką grę. Nie jesteśmy przywiązani do jednej konsoli Dobrze słyszeć. PixelJunki wyglądają świetnie, więc warto, aby trafiały do szerszego grona odbiorców. Reszta wywiadu porusza takie tematy jak piractwo i zło jakim są działy marketingu. Inspirująca lektura.

[via VG247]

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)