Q*bert powróci - i to od razu w dwóch wersjach

Q*bert powróci - i to od razu w dwóch wersjach

Q*bert powróci - i to od razu w dwóch wersjach
marcindmjqtx
03.07.2014 09:21, aktualizacja: 05.01.2016 15:34

Przyznajcie się, komu ta nazwa od razu coś mówi?

Pamiętacie Q*berta? Jeśli tak, to trochę już żyjecie w świecie gier. Oryginalnie gra ukazała się w 1982 na automaty, rok później na Atari 2600, 5200 i inne konsole. Oczywiście grano w nią i wiele lat potem na różnych platformach: np. na NES-a trafiła w 1989 r., na Playstation 3 w 2007 r. (choć w tej chwili nie da się jej znaleźć w sklepie - może ma to związek z wykupieniem praw od Sony przez obecnych twórców reboota). Gra o pomarańczowym stworze, któremu trzeba było pomóc zmienić kolory kwadratowych pól podbiła wiele serc.

Jeśli zaś nie graliście w oryginalnego Q*berta, to będziecie mieli okazję, bowiem w skład Q*bert Rebooted wejdą dwie wersje. Q*bert Classic będzie dwuwymiarowy i pełen wielkich pikseli, jak w latach osiemdziesiątych. Drugi, Q*bert Rebooted, będzie w trójwymiarze z nowoczesną grafiką. Zmienią się też odrobinę zasady gry - plansza nie będzie składać się z kostek, a z sześciokątów (i żart z brzmieniem tytułu szlag trafił), pojawią się nowe postacie (np. Q*zard, Q*bertha, Q*bot, Q*zilla, Q*tee, Q*knight i Q*nicorn), wrogowie, bonusy i pułapki.

Nowy Q*bert trafi najpierw na PC z Windowsem, Linuksem i OS X, potem na Android i iOS oraz na Kindle Fire i Nooka od Barnes&Noble.

[via Polygon]

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)