Pytaliście o Borderlands 2. Odpowiadamy!

Strona głównaPytaliście o Borderlands 2. Odpowiadamy!
18.09.2012 09:14
Pytaliście o Borderlands 2. Odpowiadamy!
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Gearbox wraca z kolejną odsłoną gry, która jakiś czas temu podbiła serca graczy na całym świecie. Miałem okazję posiedzieć trochę przy Borderlands 2 i choć to wciąż za mało, by z czystym sercem pisać recenzję, to wystarczyło, do odpowiedzi na wasze pytania.

bEJOjLuJ

xibron  Czy wrogowie nadal mają imba aima (tzn. bezproblemowe trafianie z byle czego, w tym rifle czy shotguna, w cel oddalony na maksymalną odległość snajperki x3.2)? Szczególnie interesuje mnie to na new game+.

New game+ jeszcze nie było mi dane sprawdzić, ale wiem o co Ci chodzi i też mnie to irytowało w pierwszej części. Jestem prawie pewien, że w dwójce jest to lepiej wyważone i nie będziesz ginął bezmyślnie od teoretycznie nieszkodliwych strzałów przypadkowych typów.

ale_baniav3 Dlaczego Bayonetta jest exclusivem dla WiiU?

bEJOjLuL

I dlaczego jestem tym tak samo rozczarowany jak Ty?

maciek_it Mnie ciekawi przedewszystkim ile w tej grze będzie RPG ? Jak gra stoi z grywalnością ? Czy trzeba mieć mocny sprzęt by grać na wysokich ustawieniach ( nie wiliczam w to wygładzania krawędzi, czy jakiś innych głupot typu, rozmazanie obrazu ) chodzi mi o wysoką szczegółowość, dobrej jakości tekstury, na ile starczy ta gra, czy gra jest nudna?

Podobno sama kampania ma starczać na prawie 60 godzin! I wątpię, żeby wypowiadając te słowa Gearbox miał na myśli absolutnie wszystkie zadania poboczne. Borderlands 2 to kobyła i kilkanaście godzin pozwoliło mi jedynie musnąć całości. Grę testujemy na 360, więc tylko w tej wersji mogę Ci odpowiedzieć - jest trochę ładniej niż w jedynce, ale nie spodziewaj się rewolucji, raczej ewolucji. Borderlands (czy to jedynka, czy dwójka) nigdy nie było i nie będzie ani klasycznym RPG, ani klasyczną strzelanką. To gra plasująca się gdzieś pomiędzy, zgrabnie łącząca oba elementy.

arczisan Oczywistym jest, że B2 nie będzie wyglądało tak wspaniale na konsolach, jak na PC z nowym Physx i efektami, którymi twórcy się chwalili. Mimo to jestem ciekaw, jak prezentuje się graficznie gra na konsolach, w porównaniu do Borderlands 1 (również na konsolach). Czy jest trochę lepiej, tak samo, o wiele lepiej...?

bEJOjLuR

Jest dynamiczniej i nie chodzi mi tu jedynie o rozgrywkę, ale również o oprawę. Więcej kolorowych fajerwerków, lepiej zrealizowane wybuchy, gra wydaje się szybsza. Dużego skoku jakościowego nie widać i to rzuciło mi się już w oczy podczas pierwszego pokazu w jakim uczestniczyłem. Wydaje mi się jednak, że Gearbox ładniej pokazuje teraz Pandorę, dysponując prawie tymi samymi możliwościami, paleta barw jest większa, lepiej odwzorowano detale. To jednak wciąż ten sam, prześliczny, cell-shading.

dead.space Czy mogę wpaść do was i sobie pograć?

Ale jak mój Syn nie będzie chciał w nocy spać, to robisz sobie przerwę, pakujesz go w wózek i bujasz do przodu i do tyłu, aż uśnie, deal?

don_wroc_love hhmmm, dorzucili to pudełka, kody do jakiejś rozszerzonej wersji tej aplikacji?

bEJOjLuS

Nic, zero - jest płyta, pudełko i wyblakła okładka (jak to w promkach). Pomazali nam natomiast płytę - w ten sam sposób, jak na okładce widocznej na zdjęciu z pytaniami. Sprytnie.

mistrzkartofli2 Raczej bym chciał w tą grę GRAĆ samemu. Chciałbym wiedzieć czy Single player ma jakieś aspekty fajnej fabuły i narracji? Czy są dobrze napisane , ciekawe postaci ? Czy są wybory (ala wiedzmin 2) ? Chodzi mi o to czy jest sens grać w tą grę dla fabuły. Pozdrawiam.

Na szczegóły poczekaj proszę do czwartku, wtedy ukaże się „recenzja” single player, bo właśnie w taki sposób gram. Ale powiem Ci, że o ile samotnie w pierwszej części trochę się nudziłem, tu dałem się wciągnąć w opowieść. Nie jest to może historia na miarę Gears of War czy Halo, ale poprowadzoną ją zgrabniej i łatwiej wczuć się w klimat, nawet niektóre poboczne misje mają swoje mini fabuły. Pozdrawiam również.

larryadler Tryb single nuży jak w jedynce? Większy nacisk na fabułę? Grafika podobna do B1, czy skok o eony? Dlaczego nie wolno jeść żółtego śniegu?

bEJOjLuT

Na trzy pierwsze pytania masz odpowiedzi wyżej. Co do ostatniego - jak to nie wolno? „czyń Wolę swą, niechaj będzie całym prawem!”. Rebel! Smacznego.

nerwusy będzie w letnim kinie ?

Będzie, jutro.

waldemarkiepski Lepsze od Mocnego Fulla?

bEJOjLuU

Najlepsze z Mocnym Fullem. tian Will it blend?

W kooperację graliśmy na pokazie. Sprawdź nasz Dwugłos

Nie bardzo mam jak sprawdzić. Moje dziecko niedawno wpadło na pomysł, żeby blenderem do miksera obijać lodówkę i szafki w kuchni. Koniec końców większość plastikowych ząbków jest połamana i blender nie działa już tak fajnie jak wcześniej. A skoro nie możemy sprawdzić fajnym blenderem, to nie będziemy robić niczego na pół gwizdka.

xsomx Czy macie w redakcji kogoś, komu tak jak mnie po godzinie gry chce rozsadzić głowę?

Ja na ból głowy biorę Ibumprom. Kiedyś pomagała kawa, ale to jeszcze jak miałem dwójkę z przodu.

arczisan 1. Czy jest wybór split screenu? Wertykalny i Horyzontalny.

Tak, można grać w poziomie lub w pionie, zmienia się to w menu obrazu

2. Czy podobnie, jak w pierwszej części jest możliwość zresetowania punktów doświadczenia i ustawienia ich ponownie?

Wybacz, ale boję się spróbować. chessman 1. Czy jest normalny system szybkiej podróży ala Skyrim czy Darksiders 2 ?

Zależy, co rozumiesz przez słowo „normalny”. Zasadniczo jest, wystarczy dotrzeć do któregoś ze znalezionych punktów, by przenieść się do innego (również znalezionego wcześniej) punktu. Czasem takie rozwiązanie się przydaje, ale ja osobiście, zamiast szukać takich miejsc, wsiadam w furę i mknę przed siebie. Z wiatrem w brodzie, niczym szef.

Borderlands 2

2. Czy generalnie jest mniej biegania? Bo w jedynce w MASĘ miejsc nie dało się dojechać przez co samochód był różnie przydatny.

Trudno mi ocenić, czy więcej czy mniej. Są momenty, kiedy ewidentnie nie da się gdzieś wjechać samochodem, ale podejrzewam, że chodzi tu o odpowiedni balans podczas misji. Wiadomo, że pojazd jest pod każdym względem mocniejszy i bardziej skuteczny niż latanie z gnatem na tak zwaną piechotę. Ale jeśli pytasz się, czy to o czym napisałeś mi dokucza, to odpowiedź brzmi nie.

tieu Czy gra wciąga?

Tak i w moim wypadku, bardziej niż jedynka. I nie ssie. A teraz wracam do grindowania. prewencja Chciałbym wiedzieć czy gra się nie nudzi po paru godzinach pykania , czy questy są bardziej zróżnicowane i ciekawsze , ogólnie czy nie ma monotonii jak w 1.

Monotonii jest zdecydowanie mniej, a nawet jeśli któraś z misji (pobocznych, niezwiązanych z fabułą) polega na znalezieniu lub przyniesieniu jakichś konkretnych przedmiotów, okraszone to jest albo fajną historyjką, albo właściwym dla Borderlands humorem. Na przykład: w którymś momencie spotkacie grubą panią mechanik, która chce postawić sobie w warsztacie figurki ze swoją podobizną. Aż chce się je przynieść, żeby zobaczyć, jak bardzo są paskudne.

mcklop Czy split screen - w przeciwieństwie do tego z B1 - jest sensownie rozwiązany?

Split jak to split, na 50 calach jest sensowny, na 14 już niekoniecznie. Do wyboru, poziomy i pionowy.

derpster jaka jest ścieżka dźwiękowa i jak ma się w odniesieniu do tej z jedynki? Fajna - ale czy lepsza, czy gorsza. To już muszą ocenić Twoje uszy. Mi podeszła bardziej, jest parę fajnych motywów.

partyczka Czy modele broni są rzeczywiście bardziej zróżnicowane względem części pierwszej? W B1 bardzo często znajdywało się taki sam model, tyle ze posiadał troszkę inne parametry. Taki "atak klonów" troszkę.

Tak, bronie nawet jeśli na pierwszy rzut oka są do siebie odrobinę podobne, mają zawsze inne statystyki i praktycznie zawsze odrobinę inny wygląd. Nie znalazłem jeszcze dwóch prawie identycznych giwer, choć nie zaprzeczam, że pewnie któregoś dnia złapię dwie bliźniaczo podobne zabawki. quirex2097 Ile pali godzin grania ??

Ile palę podczas grania? Przecież ja nie palę, oficjalnie. Ale staram się mało i na balkonie.

astronauta 1. Ile zajmuje przejście gry samotnikowi?

Podobno około 60 godzin, tak twierdzi Gearbox.

2. Czy rozwój postaci jest na tyle rozbudowany, że czuć różnice w rozgrywce, w przypadku różnych buildów tej samej postaci?

Tak, choć znaczącą różnicę zauważysz dopiero przy naprawdę wysokich poziomach doświadczenie, kiedy nawet na drzewku faktycznie widać ścieżkę ulepszeń, które wybierzesz.

3. Czy przeciwnicy są wystarczająco zróżnicowani, zarówno pod względem wyglądu jak i zachowania na polu walki?

Są różne typy przeciwników i w ramach jednego typu kilka rodzajów. To się co jakiś czas powtarza. Same typy różnią się jednak praktycznie wszystkim, od siły ognia, przez mobilność aż do wytrzymałości. I tak, przeciwnicy są zdecydowanie bardziej zróżnicowani niż w jedynce.

4. Czy przez zastosowanie w grze tak bogatej i intensywnej kolorystyki, gra nie sprawia czasem wrażenia, że jest niespójna, lub że z czymś przesadzono?

Nie, jedynka wydawała mi się natomiast aż za spójna, przez co po dłuższym posiedzeniu czułem się jej wyglądem znudzony. Zobaczysz początkowe etapy z zorzą polarną, zrozumiesz o co mi chodzi. Jest ślicznie. 5. Czy jest dużo rodzaju pojazdów?

Nie, raptem kilka. W ramach jednego typu natomiast dwa rodzaje uzbrojenia (karabin lub rakiety)

vazon_wroc ja mam pytanie a propos splita. jak to wyglada. czy da rade na jednej kanapie zagrac w cztery osoby? jezeli nie to czy idzie zrobic splita na lanie (dwie konsole po lanie, na kazdej split na 2playerow)? z gory dzieki.

Niestety mam tylko dwa pady, więc nie mogę tego sprawdzić, wybacz.

win0 Czy intro jest lepsze/gorsze od wstępu do Borderlands? Równie fajne i zabawne. martinesspl Czy jest lepsza od FIFA 13?

Tak, w FIFIE nie ma tylu broni. robert777 Czy w pudełku jest jakiś kod na Mechromancerkę? Czy dostaje się go w jakiś sposób na maila? Czy uważacie że 10 zielonych to zbyt dużo za ten DLC? Mimo że lubię B osobiście uważam cenę 10$ za walenie w .....

Na razie mamy tylko wersje promo, w których poza płytą nie ma nic.

Będziecie przechodzić grę w coopie czy singlowo? Czy zamierzacie przejść całą grę? Dacie radę w te kilka dni? W kilka nie damy. Tekstów będzie kilka - trochę o singlu, trochę o coopie, a za jakiś czas pełna recenzja podsumowująca wszystkie aspekty gry. Redakcja ma niezłą wkrętkę na Borderlands 2, także przeczytacie kilka opinii od kilku osób.

Czy dostaliście/dostajecie dużo zapytań od ludzi lub "friend invite" ze względu na fakt grania przed premierą?

Nie dostałem ani jednego zaproszenia, ale dwukrotnie udało mi się znaleźć jakichś grających - widocznie innych recenzentów.

Gdy NDA zniknie czy będzie stream z B2?

Ze streamem zobaczymy, na pewno będzie kilkunastominutowy materiał wideo. "Egzemplarze" czy to znaczy że dostaliście kilka kopii? Jeśli dostaliście B2 na PS3 również czy jest różnica w wydajności lub komforcie grania?

Dostaliśmy dwie płyty, obie na 360. Wiem, że część redakcji planuje zakup prywatnych kopii na PS3, więc wtedy będziemy mogli rzucić okiem na różnice.

peek Czy oprawa graficzna zaliczyła duży skok względem części pierwszej?

Zaliczyła, ale nieduży. outlanderpoland Dużo bardziej rozbudowana od jedynki ?

Ciężko ocenić - na pewno lepiej poprowadzona, trochę ładniejsza, dynamiczniejsza, ciekawsza. detyric ile dziś macie stopni na zewnątrz i czy pada?

Ciepło i nie pada.

clf Ile płyt zawiera wersja na Xboxa360 i czemu aż tyle?

Aż jedną.

Dobrze, ja wracam do zabawy, kolejne materiały będę pojawiać się na dniach. Jutro przygotujcie się na kilka minut właściwej rozgrywki. I jeśli ostrzycie sobie na Borderlands 2 zęby lub złożyliście zamówienie przedpremierowe, to Was uspokoję. Warto!

Więcej o samotnym graniu przeczytacie natomiast w czwartek, przy okazji jego recenzji. Potem bierzemy się za czteroosobowego coopa!

Paweł Winiarski

327217355975907370
Udostępnij:
bEJOjLvH