Pyre od autorów Bastionu i Transistora rozjaśnia przyszłoroczny kalendarz wydawniczy

Pyre od autorów Bastionu i Transistora rozjaśnia przyszłoroczny kalendarz wydawniczy

Pyre od autorów Bastionu i Transistora rozjaśnia przyszłoroczny kalendarz wydawniczy
Maciej Kowalik
20.04.2016 09:49, aktualizacja: 20.04.2016 10:02

Znów będzie klimatycznie i erpegowo, choć tym razem pokierujemy losem nie jednej postaci, a całej bandy.

No proszę. Niedawno zacząłem się zastanawiać, co porabiają moi ulubieńcy z Supergiant Games. Dziś wiemy już, że najwyraźniej trzyletni okres pomiędzy kolejnymi premierami gier studia zostanie zachowany. W 2011 roku zakochałem się w Bastionie, 2014 stał pod znakiem przygód Red w Transistorze, a w 2017 zagramy w Pyre. Poznaniakom na pewno się spodoba...

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Ale żarty na bok. Wspomniałem o tym, że gra będzie mieć bohatera zbiorowego. Wspomniana banda, będzie bandą wyrzutków, która musi wywalczyć sobie wolność, biorąc udział w starożytnej rywalizacji na śmierć i życie.

Znając poprzednie gry studia, wierzę na słowo. Akurat oni potrafią tworzyć oryginalne i intrygujące światy, które autentycznie chce się poznawać zamiast traktować jak tło. Akcja ma rzecz jasna być efektowna i dynamiczna, ale nie braknie momentów, w których opowieść przejmie wodze, a gracz będzie mógł mocniej zatopić się w atmosferze. A sprawa jest poważna, bo to on w trakcie przygody będzie podejmował decyzje, które dla niektórych napotkanych postaci będą oznaczały wolność, a dla innych pozostanie na wygnaniu do końca dni. Warto docenić, fakt, że studio nie odcina kuponów, choć przecież pewnie niewielu miałoby mu za złe zapowiedź Bastion 2 czy kolejnego Transistora. Taka ambicja szukania nowych dróg, to wielka rzadkość. I kolejny powód, by żywić do ekipy ciepłe uczucia.

Zwiastun daje jako takie pojęcie o pomyśle na rozgrywkę. Zwiastuje też kolejny element charakterystyczny dla gier Supergiant Games - niebanalny soundtrack. Obecność Darrena Korba i Ashley Barret potwierdzona.

Pyre - Reveal Trailer

W najbliższy weekend targi PAX w Bostonie. Gra będzie tam pokazywana, więc na pewno wypłynie kilka szczegółów. Póki co wiemy jeszcze, że w dniu premiery Pyre będzie dostępne na PC i PS4. O wersji na Xboksa One nie wiadomo nic. Transistor wciąż się takowej nie doczekał.

[źródło: Supergiant Games]

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)