Zmien skórke
Logo Polygamii

Puszka Pandory, pierwsza polska gra komputerowa, powraca

25 lat po premierze, legendarna gra Marcina Borkowskiego powraca w kolekcjonerskim, limitowanym wydaniu.

Metalowa puszka z Puszką Pandory, z kasetą z grą w środku, dostępna będzie w ten weekend w Strefie Retro podczas Poznań Game Arena. Nakład jest limitowany do 100 egzemplarzy, cena: “poniżej 50 złotych”.

Więcej o historii “Puszki Pandory” przeczytacie w tekście Bartłomieja Kluski >>

Oddając głos Markowi Czerniakowi, jednemu z organizatorow przedsięwzięcia:

Grę stworzył w 1986 roku na komputer ZX Spectrum Marcin Borkowski, późniejszy wieloletni redaktor naczelny Top Secret. I choć autor miał w planach sprzedaż swojej gry, to w praktyce grę “wydali piraci”. Dlatego też po wielu latach chcemy wrócić do tej gry i ją uhonorować jako “tą pierwszą polską”, dając jej prawdziwe, kolekcjonerskie wydanie. Gra ma zostać wydana na kasetach magnetofonowych, całość będzie wraz z poligrafią zapakowana w metalowe opakowanie (puszka). Całkowity nakład ma wynieść maksymalnie 100 egzemplarzy. Na każdym egzemplarzu (na dołączonej instrukcji) będzie odręczny podpis autora gry. Wydanie traktujemy jako wydanie okazyjne, kolekcjonerskie. Koszt zakupu wydania w czasie trwania targów to kwota poniżej 50 zł. Uzupełnieniem wydania będzie specjalna strona www, na której znajdą się informacje o grze, plik gry do pobrania wraz z instrukcją instalacji emulatora itp.

Oczywiście aby uruchomić grę z kasety “niezbędny będzie ZX Spectrum 48K/+/+2 lub jego klony wyposażony w magnetofon (może być marki Kasprzak lub Grundig). Odczyt programu z taśmy może wymagać regulacji skosu głowicy.”

Pełne retro!

Konrad Hildebrand

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o