Punkty kontrolne i dzienne zadania – nowe funkcje w aktualizacji Zaginiony Skarb do Sea of Thieves

Punkty kontrolne i dzienne zadania – nowe funkcje w aktualizacji Zaginiony Skarb do Sea of Thieves

Punkty kontrolne i dzienne zadania – nowe funkcje w aktualizacji Zaginiony Skarb do Sea of Thieves
Bartosz Witoszka
28.05.2020 11:07

Ahoj przygodo! Witaj prostsza rozgrywko.

Najnowsza gra Rare (ma już dwa lata, więc nie taka nowa, ale wiecie, co mam na myśli) zdecydowanie nie miała łatwego startu i tuż po debiucie spotkała się ze sporą krytyką ze strony graczy i większości recenzentów. "Ciekawa koncepcja, dobre wykonanie, przeraźliwa nuda" – wypowiedzi w takim tonie zdawały się dominować growy Internet.

Twórcy Sea of Thieves wsłuchali się w głos społeczności i małymi krokami zaczęli dodawać do gry zawartość – od losowych wydarzeń z morskimi potworami, po statki sterowane przez szkielety, co urozmaiciło grę, a fakt, że była ona w Game Passie totalnie zachęcał do zaglądania od czasu do czasu i sprawdzania, jak wygląda teraz gra i jak wiele się w niej zmieniło.

Lost Treasures: Official Sea of Thieves Content Update

W zeszłotygodniowym Rozchodniaczku Dominik pisał o premierze Sea of Thieves na Steamie, a wczoraj deweloperzy ujawnili szczegóły kolejnej aktualizacji do gry, którą nazwali Zaginiony Skarb. Jej główną atrakcją – oprócz nowych misji, broni, skórek i innych tego typu rzeczy – jest dodanie punktów kontrolnych podczas wykonywania przygód (noszą one nazwę Tall Tales). Dzięki temu gracze, którzy wyjdą w trakcie misji, nie muszą rozpoczynać jej od nowa, tylko od konkretnego miejsca. Rare przygotowało również kilka usprawnień dla nowych graczy, które ułatwią nawigacja zarówno po wyspie (etap szukania "iksa"), jak i oceanie.

Oprócz tego codzienne wyzwanie, które, jak to w grach sieciowych bywa, mogą być tak naprawdę wszystkim – od pokonania paru przeciwników w konkretny sposób, po zawody pijackie czy znalezienie kilku wartościowych (albo i nie) przedmiotów. Co ważne, nowe zadania zaczynają się codziennie o 00:59, więc jest całkiem sporo czasu na ich wykonanie.

325312978746880626

Wisienką na torcie ma być tzw. Gorączka Złota, czyli dwie godziny w ciągu każdego dnia (w Polsce od 10:00 do 11:00 i od 18:00 do 19:00), w trakcie których wszystkie łupy sprzedawane kompaniom handlowym będą warte 1,5-raza więcej.

Powróciło również czasowe wydarzenie (Hunter's Haul), w którym będzie można wziąć udział do 17 czerwca włącznie. Więcej informacji o nowej aktualizacji przeczytacie na blogu gry.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)