Punkty kontrolne i dzienne zadania – nowe funkcje w aktualizacji Zaginiony Skarb do Sea of Thieves

Strona głównaPunkty kontrolne i dzienne zadania – nowe funkcje w aktualizacji Zaginiony Skarb do Sea of Thieves
28.05.2020 11:07
Punkty kontrolne i dzienne zadania – nowe funkcje w aktualizacji Zaginiony Skarb do Sea of Thieves
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Ahoj przygodo! Witaj prostsza rozgrywko.

Najnowsza gra Rare (ma już dwa lata, więc nie taka nowa, ale wiecie, co mam na myśli) zdecydowanie nie miała łatwego startu i tuż po debiucie spotkała się ze sporą krytyką ze strony graczy i większości recenzentów. "Ciekawa koncepcja, dobre wykonanie, przeraźliwa nuda" – wypowiedzi w takim tonie zdawały się dominować growy Internet.

Twórcy Sea of Thieves wsłuchali się w głos społeczności i małymi krokami zaczęli dodawać do gry zawartość – od losowych wydarzeń z morskimi potworami, po statki sterowane przez szkielety, co urozmaiciło grę, a fakt, że była ona w Game Passie totalnie zachęcał do zaglądania od czasu do czasu i sprawdzania, jak wygląda teraz gra i jak wiele się w niej zmieniło.

Lost Treasures: Official Sea of Thieves Content Update

W zeszłotygodniowym Rozchodniaczku Dominik pisał o premierze Sea of Thieves na Steamie, a wczoraj deweloperzy ujawnili szczegóły kolejnej aktualizacji do gry, którą nazwali Zaginiony Skarb. Jej główną atrakcją – oprócz nowych misji, broni, skórek i innych tego typu rzeczy – jest dodanie punktów kontrolnych podczas wykonywania przygód (noszą one nazwę Tall Tales). Dzięki temu gracze, którzy wyjdą w trakcie misji, nie muszą rozpoczynać jej od nowa, tylko od konkretnego miejsca. Rare przygotowało również kilka usprawnień dla nowych graczy, które ułatwią nawigacja zarówno po wyspie (etap szukania "iksa"), jak i oceanie.

Oprócz tego codzienne wyzwanie, które, jak to w grach sieciowych bywa, mogą być tak naprawdę wszystkim – od pokonania paru przeciwników w konkretny sposób, po zawody pijackie czy znalezienie kilku wartościowych (albo i nie) przedmiotów. Co ważne, nowe zadania zaczynają się codziennie o 00:59, więc jest całkiem sporo czasu na ich wykonanie.

325312980290385884

Wisienką na torcie ma być tzw. Gorączka Złota, czyli dwie godziny w ciągu każdego dnia (w Polsce od 10:00 do 11:00 i od 18:00 do 19:00), w trakcie których wszystkie łupy sprzedawane kompaniom handlowym będą warte 1,5-raza więcej.

Powróciło również czasowe wydarzenie (Hunter's Haul), w którym będzie można wziąć udział do 17 czerwca włącznie. Więcej informacji o nowej aktualizacji przeczytacie na blogu gry.

Bartek Witoszka

Udostępnij:
Komentarze (0)